Rosyjskie MMAUFC

Mark Hunt vs. Alexey Oleinik walką wieczoru UFC w Moskwie

Zaprawieni w bojach weterani, Mark Hunt i Alexey Oleinik, wystąpią w walce wieczoru wrześniowej gali UFC Fight Night w Moskwie.

Zapowiadane kilka dni temu starcie Alexeya Oleinika (56-11-1) z Markiem Huntem (13-12-1) zostało walką wieczoru zaplanowanej na 15 wrześnie w Moskwie gali UFC Fight Night. Finalizację zestawienia potwierdził dziennikarz Ariel Helwani.

Pierwotnie rywalem Rosjanina miał być Fabiricio Werdum, ale z powodu wpadki dopingowej został tymczasowo zawieszony.

44-letni już Samoańczyk przeplata ostatnimi czasy zwycięstwa z porażkami. Po nokaucie zafundowanym mu przez Alistaira Overeema powrócił na zwycięskie tory, ubijając Derricka Lewisa. Podczas lutowej gali UFC 221 zmuszony był jednak uznać zapaśniczą wyższość Curtisa Blaydesa, przegrywając jednogłośną decyzją sędziowską.

Młodszy od Samoańczyka o cztery lata Alexey Oleinik wygrał trzy z ostatnich czterech pojedynków. Jedynej porażki doznał w tym okresie także z rąk Curtisa Blaydesa, ale podczas majowej gali UFC 224 ponownie złapał wiatr w żagle, firmowym Ezekielem dusząc Juniora Albiniego.

Starcie zapowiada się na klasyczną konfrontację stójkowicza w osobie Hunta z graplerem w osobie Oleinika. O Ezekiela tym razem łatwo jednak nie będzie, bo Samoańczyk w zasadzie nie ma szyi – a na ten element zawsze Rosjanin zwraca uwagę. Oleinik niewątpliwie poszuka obalenia i jeśli je znajdzie, jak najbardziej może poddać rywala. Biorąc zaś pod uwagę różnice w umiejętnościach uderzanych, absolutnie nie sposób wykluczyć scenariusza, w którym Hunt ubija szarżującego rywala. Wydaje się też, że pomimo 44 lat na karku Hunt może od strony kondycyjnej prezentować się odrobinę lepiej, choć za Oleinikiem przemawiać będzie lokalizacja gali.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mark Hunt – 1.60
Alexey Oleinik – 2.25

Wstępny typ:

Mark Hunt

Rozpiska UFC Fight Night Moskwa

Walka wieczoru

265 lbs: Alexey Oleinik (56-11-1) vs. Mark Hunt (13-12-1)

*****

GSP: „Ta walka miałaby o wiele więcej korzyści niż walka z Natem Diazem”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button