UFC

Andrei Arlovski vs. Shamil Abdurakhimov na UFC Fight Night w Moskwie

Były mistrz kategorii ciężkiej Andrei Arlovski powróci do akcji podczas wrześniowej gali UFC Fight Night w Moskwie, krzyżując pięści z Shamilem Abdurakhimovem.

Starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Andreiem Arlovskim (27-16) i Shamilem Abdurakhimovem (18-4) zostało dodane do rozpiski zaplanowanej na 15 września w Moskwie gali UFC Fight Night. Pojedynek potwierdził portal MMAJunkie.com.

Sklasyfikowany na 11. miejscu w rankingu białoruski Pitbull był ostatnio widziany w akcji podczas czerwcowej gali UFC 225 w Chicago, gdzie przegrał jednogłośną decyzją z Taiem Tuivasą. W ten sposób jego seria dwóch wiktorii – pokonywał decyzjami Juniora Albiniego i Stefana Struve – dobiegła końca.

Z kolei okupujący 13. pozycję Dagestańczyk w ostatnim pojedynku – w listopadzie zeszłego roku podczas gali UFC Fight Night 122 – szybko ubił Chase’a Shermana, podnosząc się po porażce z Derrickiem Lewisem. Wcześniej pokonywał Waltera Harrisa i Anthony’ego Hamiltona.

Obaj zawodnicy preferują płaszczyznę stójkową, choć obaj potrafią od czasu do czasu zaprzęgnąć do działania zapasy. Arlovski to sprawniejszy bokser, który uderza mocniej, ale mobilność Abdurakhimova może sprawić mu sporo problemów. Wydaje się jednak, że uzbrojony w lewego prostego oraz niezłą kondycję powinien sprostać Dagestańczykowi.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Andrei Arlovski – 1.70
Shamil Abdurakhimov – 2.05

Wstępny typ:

Andrei Arlovski

Rozpiska UFC Fight Night Moskwa

Walka wieczoru

265 lbs: Alexey Oleinik (56-11-1) vs. Mark Hunt (13-12-1)

Pozostałe

265 lbs: Andrei Arlovski (27-16) vs. Shamil Abrurakhimov (18-4)

*****

Tai Tuivasa ma na oku dwóch pogromców Marka Hunta

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button