Doniesienia: Krzysztof Jotko vs. Adam Yandiev podczas UFC Fight Night 136 w Moskwie


Wedle nieoficjalnych doniesień, Krzysztof Jotko skrzyżuje rękawice z Adamem Yandievem podczas moskiewskiej gali UFC Fight Night 136.

W pojedynku o być albo nie być w UFC Krzysztof Jotko (19-4) skrzyżuje rękawice z debiutującym pod banderą amerykańskiego giganta Adamem Yandievem (9-0).

O zestawieniu doniósł nieoficjalnie Nolan King.
Rywalizujący w ostatnich latach w kategorii półciężkiej Yandiev wygrał wszystkie dziewięć walk w pierwszych rundach – sześć przez poddania, trzy przez nokauty. 30-letni obecnie zawodnik karierę zawodową rozpoczął dopiero w wieku 26 lat. Trzykrotnie występował pod banderą M-1 Challenge. W rekordzie pochodzącego z Inguszetii zawodnika próżno szukać mocnych nazwisk. Najcenniejsze zwycięstwo odniósł w swojej ostatniej potyczce, czyli prawie trzy lata temu – pokonał wówczas Dmitrya Voitova podczas gali M-1 Challenge 62. Poniżej ta właśnie walka.

Krzysztof Jotko będzie walczył o pozostanie pod flagą UFC po trzech z rzędu porażkach, jakie zafundowali mu David Branch, Uriah Hall i ostatnio, podczas kwietniowej gali UFC on FOX 29 Brad Tavares.

Yandiev to niski, ubity i silny jak tur zapaśnik, któremu chaotycznie wyprowadzane ciosy służą niemal wyłącznie do skrócenia dystansu i przejścia do obaleń. Uwielbia atakować dźwigniami na kark, ale czasami przypłaca te próby poddań – w które wkłada masę sił – oddaniem dogodnych pozycji. Biorąc pod uwagę, że nie walczył prawie trzy lata i będzie to jego pierwszy od dawna pojedynek w kategorii średniej, a w swojej karierze ani razu nie ujrzał drugiej rundy, wydaje się, że kluczem do zwycięstwa polskiego zawodnika – znacznie bardziej doświadczonego i lepszego kondycyjnie – będzie przetrwanie pierwszej rundy i prób poddań oraz GNP Ingusza.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Krzysztof Jotko – 1.60
Adam Yandiev – 2.25

Wstępny typ:

Krzysztof Jotko

Rozpiska UFC Fight Night 136

Walka wieczoru

265 lbs: Alexey Oleinik (56-11-1) vs. Mark Hunt (13-12-1)

Pozostałe

265 lbs: Andrei Arlovski (27-16) vs. Shamil Abrurakhimov (18-4)
135 lbs: Merab Dvalishvili (7-4) vs. Terrion Ware (17-7)
185 lbs: Omari Akhmedov (17-4-1) vs. CB Dollaway (17-8)
185 lbs: Krzysztof Jotko (19-4) vs. Adam Yandiev (9-0)

*****

Ubijamy Stefana Struve w 9 krokach!


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply