Derrick Lewis przywita Ilira Latifiego w wadze ciężkiej podczas gali UFC 247

Starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Ilirem Latifim i Derrickiem Lewisem jest szykowane na okoliczność lutowej gali UFC 247.

Nie rzucał słów na wiatr Ilir Latifi (14-7), zapowiadając kilka tygodni temu przejście do kategorii ciężkiej. Albański Szwed zadebiutuje w królewskiej dywizji podczas zaplanowanej na 8 lutego gali UFC 247 w Houston, gdzie stanie naprzeciwko walczącego przed własna publicznością Derricka Lewisa (22-7).

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

O planach zestawienia walki – obaj zawodnicy wyrazili już na nią werbalną zgodę – doniósł portal ESPN.com.

Dwóch ostatnich występów Ilir Latifi nie zaliczy do udanych – podczas sierpniowej gali UFC on ESPN+ 14 został znokautowany przez Volkana Oezdemira, a w grudniu zeszłego roku przegrał jednogłośnie z Coreyem Andersonem. Ostatnie zwycięstwo odniósł w lutym 2018 roku, poddając Ovince’a St. Preuxa. Wojując w UFC od 2013 roku, stoczył łącznie dwanaście walk, pięć z nich kończąc z tarczą.

Derrick Lewis był ostatnio widziany w akcji podczas listopadowej gali UFC 244 w Nowym Jorku, gdzie niejednogłośnie wypunktował Blagoia Ivanova. W ten sposób powrócił na zwycięskie tory po dwóch porażkach – przez poddanie z Danielem Cormierem i przez nokaut z Juniorem dos Santosem.

Wydaje się, że Ilir Latifi swoich szans będzie musiał szukać w zapasach, wykorzystując lichą defensywę przed obaleniami Derricka Lewisa. Pytanie jednak, czy zdoła utrzymać go na dole? W stójce prawdopodobnie będzie przeważał szybkościowo, ale to Amerykanin jest w tym obszarze znacznie groźniejszy – uderza mocniej i potrafi więcej przyjąć.
Przewidywane kursy bukmacherskie:

Derrick Lewis – 1.50
Ilir Latifi – 2.50

Wstępny typ:

Derrick Lewis

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Rozpiska UFC 247

Walka wieczoru

205 lbs: Jon Jones (25-1) vs. Dominick Reyes (12-0)

Pozostałe

205 lbs: Ovince St. Preux (24-13) vs. Ryan Spann (17-5)
265 lbs: Derrick Lewis (22-7) vs. Ilir Latifi (14-7)
145 lbs: Dan Ige (12-2) vs. Mirsad Bektic (13-2)
125 lbs: Andrea Lee (11-3) vs. Lauren Murphy (11-4)

*****

„Dałem dobrą walkę z rywalem, który wszystkich nokautował” – Jacare przekonany, że wygrał trzy z pięciu rund z Janem Błachowiczem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply