Polskie MMAUFCWiadomości MMA

Stasiak zmierzy się z Perezem na UFC w Monterrey!

W swoim drugim pojedynku w UFC Damian Stasiak skrzyżuje rękawice z doświadczonym Erikiem Perezem.

Jak donosi strona Mediotiempo.com, Damian Stasiak (8-3) w swoim drugim występie w oktagonie stanie naprzeciwko Erika Pereza (14-6). Do walki dojdzie na gali UFC Fight Night 78, która odbędzie się 21 listopada w Monterrey.

Polak dołączył do UFC w trybie awaryjnym, na tydzień przed krakowską galą UFC Fight Night 64 biorąc walkę z Yaotzinem Mezą. Starcie obu zostało zestawione zaledwie kilka dni przed wydarzeniem na skutek odwołania pojedynku Aisling Daly z Claudią Gadelhą. Polak po niezłym boju, w którym miał swoje dobre momenty, przegrał jednak na punkty z reprezentantem MMA Lab.

Erik Perez rozpoczął karierę w UFC od trzech zwycięstw, pokonując kolejno Johna Alberta, Kena Stone’a i Byrna Bloodwortha (cała trójka już pożegnała się z organizacją), ale później nie sprostał Takeyi Mizugakiemu, przegrywając po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. Udanie podniósł się po tej porażce, wypunktowując następnie Edwina Figueroę – który, nawiasem mówiąc, też pożegnał się już z UFC – by ostatnio przegrać przez poddanie z Bryanem Caraway’em.

Kiedyś Perez uchodził za obiecującego zawodnika, ale teraz stawką pojedynku dla obu może być utrzymanie się w UFC.

Wydaje się, że dla trenującego u Grega Jacksona Meksykanina walka ta została zestawiona w charakterze pokazówki przed własną publicznością, ale… Perez wraca po skomplikowanej kontuzji ramienia, w swojej dotychczasowej karierze nie pokonał w UFC jeszcze żadnego solidnego choćby rywala, a i występ Polaka przeciwko Mezie nie był zły – Stasiak zaprezentował niezłą, karatecką stójkę i solidną pracę w parterze. Jeśli Polak, dla którego będzie to debiut w UFC w kategorii koguciej, choć trochę poprawi defensywne zapasy i kondycję, powinien postawić Perezowi twarde warunki.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 78 prezentuje się następująco:

Matt Brown vs, Kelvin Gastelum
Efrain Escudero vs Leandro Silva
Diego Sanchez vs, Ricardo Lamas
Henry Cejudo vs, Jussier Formiga
Damian Stasiak vs. Erik Perez

*****

Wszystkie wiadomości o gali UFC Fight Night 78 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button