Polskie MMAUFCWiadomości MMA

Bartosz Fabiński vs. Hector Urbina w Meksyku!

Bartosz Fabiński schodzi do kategorii półśredniej i wybiera się do Meksyku, by zmierzyć się z Hectorem Urbiną.

Meksykańska gala UFC Fight Night 78, która odbędzie się 21 listopada w Monterrey, powoli nabiera czerwono-białych barw. Kilka dni temu informowaliśmy, że Damian Stasiak skrzyżuje na niej rękawice z Erikiem Perezem, a dzisiaj gruchnęła wiadomość, że w Monterrey wystąpi też Bartosz Fabiński (12-2), który stanie w szranki z Meksykaninem Hectorem Urbiną (17-8-1). Walka odbędzie się w limicie kategorii półśredniej, do której przenosi się nasz zawodnik.

Znajdujący się na fali pięciu zwycięstw Polak zadebiutował w oktagonie na krakowskiej gali UFC Fight Night 64 w Krakowie, zastępując kontuzjowanego Krzysztofa Jotko w starciu z Garrethem McLellanem. Po bardzo dobrym występie Fabiński zdominował zapaśniczo rywala, udanie rozpoczynając przygodę z UFC.

Trenujący na co dzień w American Top Team i mający za sobą nieudany epizod w The Ultimate Fighterze (przegrał z Cathalem Pendredem) 27-letni Hector Urbina zadebiutował w największej organizacji świata na gali UFC 180, pokonując w pierwszej rundzie przez poddanie Edgara Garcię.

Obaj zawodnicy znajdują się na etapie wyrabiania sobie nazwiska. Zwycięstwo przybliży jednego z nich do toczenia walk z bardziej rozpoznawalnymi rywalami.

Urbina to całkiem wszechstronny zawodnik, który dysponuje też ciężkimi rękami, ale nie wyróżnia się szczególnie w żadnej płaszczyźnie. Pomimo tego, że był bliski znokautowania Cathala Pendreda, przegrał pojedynek w płaszczyźnie zapaśniczej. Również w swoim debiucie w organizacji znalazł się w pewnym momencie w sporych tarapatach, mając rywala za plecami. Silny jak tur Fabiński z całą pewnością nie będzie stał na straconej pozycji w starciu z lokalnym zawodnikiem.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 78 prezentuje się następująco:

Matt Brown vs. Kelvin Gastelum
Efrain Escudero vs. Leandro Silva
Diego Sanchez vs. Ricardo Lamas
Henry Cejudo vs, Jussier Formiga
Damian Stasiak vs. Erik Perez
Bartosz Fabiński vs. Hector Urbina

*****

Wszystkie wiadomości o gali UFC Fight Night 78 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button