UFCWiadomości MMA

Cejudo vs Formiga na UFC: Monterrey

Do karty walk gali UFC Fight Night 78 w meksykańskim Monterrey dodane zostało mocne zestawienie w dywizji muszej, którego zwycięzca najpewniej zostanie następnym pretendentem do mistrzowskiego pasa.

Wbrew wcześniejszym pogłoskom, to nie Joseph Benavidez (MMA 22-4, UFC 9-2) zostanie następnym przeciwnikiem złotego medalisty olimpijskiego w zapasach – Henry’ego Cejudo(MMA 9-0, UFC 3-0). Dwukrotny pretendent zmierzy się z Alim Bagautinovem (MMA 13-3, UFC 3-1), natomiast Messenger podejmie mocnego Jussiera „Formigę” da Silvę (MMA 18-3, UFC 4-2) na gali UFC Fight Night 78, która odbędzie się 21 listopada w meksykańskim Monterrey.

Z uwagi na poprzednie, bardzo dobre występy obu zawodników, stawką pojedynku będzie najpewniej możliwość zmierzenia się ze zwycięzcą mistrzowskiego boju pomiędzy Demetriousem Johnsonem a Johnem Dodsonem. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie bowiem trzy zwycięstwa pod rząd.

Niegdyś uchodzący za najlepszego muszego na świecie Brazylijczyk w trzech ostatnich pojedynkach zaskakiwał bukmacherów, pokonując kolejno faworyzowanych Scotta Jorgensena, Zacha Makovsky’ego i Wilsona Reisa.

Amerykanin z meksykańskimi korzeniami był z kolei w każdym dotychczasowym starciu uważany – jak się okazało słusznie – za sporego faworyta. Cejudo, korzystając ze świetnych zapasów i coraz lepszej stójki, rozprawił się z Dustinem Kimurą, Chrisem Cariaso i Chico Camusem.

W tym ważnym i ciekawym zarazem starciu, bukmacherzy z pewnością faworyzować będą zapaśnika z uwagi na lepsze umiejętności bokserskie, większą siłę fizyczną oraz olimpijski background. Z drugiej strony, da Silva w swoich dotychczasowych walkach pokazał, że nie jest już jednopłaszczynowym grapplerem, którym był na początku swojej kariery w UFC. Jego stójka uległa znacznej poprawie, a zapasy okazały się bardzo niedocenione – Formiga dominował bowiem uchodzących za lepszych zapaśników Makovsky’ego i Reisa.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 78 prezentuje się następująco:

Matt Brown vs Kelvin Gastelum
Efrain Escudero vs Leandro Silva
Diego Sanchez vs Ricardo Lamas
Henry Cejudo vs Jussier Formiga

*****

Wszystkie wiadomości o gali UFC Fight Night 78 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button