UFCWiadomości MMA

Neil Magny vs. Kelvin Gastelum na UFC Fight Night 78

Poznaliśmy nową walką wieczoru gali UFC Fight Night 78.

Neil Magny (16-4) podejmie Kelvina Gasteluma (11-1) w walce wieczoru gali UFC Fight Night 78, która odbędzie się 21 listopada w meksykańskim Monterrey. Pierwotnie Gastelum miał zmierzyć się z Mattem Brownem (20-13). Ten jednak wypadł z walki z powodu kontuzji. Magny zaś miał uświetnić noworoczną galę UFC 195, a naprzeciw niego stanąć miał Stephen Thompson (11-1).

Kelvin Gastelum zdemolował Nate’a Marquardta (33-15) na UFC 188, wymazując tym samym z pamięci pierwszą w karierze porażkę zafundowaną mu na UFC 183 przez Tyrona Woodley’a (15-3). Wcześniej mógł pochwalić się serią dziesięciu zwycięstw bez przegranej.

Magny do porażki z doświadczonym Demianem Maią (21-6) na UFC 190, który całkowicie zdominował zapaśniczo Amerykanina, poddając go w drugiej rundzie, mógł pochwalić się serią aż siedmiu zwycięstw. 28-latek szybko, bo raptem trzy tygodnie od klęski z Brazylijczykiem, zrehabilitował się za swój ostatni występ, wygrywając z faworyzowanym i wiecznie niespełnionym Erickiem Silvą (18-6) na UFC Fight Night 74.

Zwycięzca tego starcia znacznie przybliży się do walki o najwyższe cele w wadze półśredniej UFC, znajdując się maksymalnie dwa zwycięstwa od dostania tittleshota.

Kelvin Gastelum to bardzo perspektywiczny zawodnik, walczący z odwrotnej pozycji. Znany jest z solidnych zapasów oraz dobrej kondycji. Magny będzie dysponował dużą przewagą zasięgu, jest bardziej mobilny, choć jest tak zwanym slow starterem i często potrzebuje pierwszej rundy na znalezienie swojego rytmu. Prawdopodobnie najkrótsza droga do zwycięstwa Gasteluma prowadzi przez zapasy, ponieważ Magny w swej ostatniej walce z Erickiem Silvą zaprezentował kapitalne wyczucie dystansu, wypunktowując Brazylijczyka na przestrzeni trzech rund, do czego posłużyła mu jego mobilność, boks oraz świetny użytek ze swojego zasięgu. Wydaje się więc, że bardzo dużo w tym pojedynku będzie zależeć od tego, w jakiej płaszczyźnie będzie się on toczył, ponieważ młodszemu z amerykanów może być naprawdę ciężko skracać dystans i boksować z niezwykle mobilnym i dysponującym sporą przewagą warunków fizycznych Magnym.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 78:

Neil Magny vs. Kelvin Gastelum
Ricardo Lamas vs. Diego Sanchez
Efrain Escudero vs. Leandro Silva
Henry Cejudo vs. Jussier Formiga
Taylor Lapilus vs. Erik Perez
Bartosz Fabiński vs. Hector Urbina
Scott Jorgensen vs. Alejandro Perez
Gabriel Benitez vs. Andre Fili
Valmir Lazaro vs. Michel Prazeres

Wszystkie informacje na temat UFC Fight Night 78 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button