KSWPolskie MMA

Damian Janikowski poznał rywala na KSW 50

Rywalem Damiana Janikowskiego w szóstej zawodowej walce będzie podczas gali KSW 50 Tony Giles.

Wedle nieoficjalnych doniesień Express.co.uk, rywalem Damiana Janikowskiego (3-2) podczas zaplanowanej na 14 września w Londynie jubileuszowej gali KSW 50 będzie niejaki Tony Giles (6-1).

Zobacz także: Martin Lewandowski grozi Mateuszowi Gamrotowi odebraniem pasa

Brytyjczyk walczy zawodowo od 2009 roku, ale z kilkuletnimi przerwami. Obecnie znajduje się na fali sześciu zwycięstw, wszystkich przed czasem. Rzecz jednak w tym, że mierzył się z rywalami, którzy w momencie konfrontacji posiadali bilanse 1-16, 2-27, 0-3 oraz 0-1. Ponadto wojował też z dwoma kompletnymi debiutantami.

Damian Janikowski przygodę z zawodowym MMA rozpoczął od serii trzech wiktorii przez techniczne nokauty – z Julio Gallegosem, Antonim Chmielewskim i Yannickiem Bahatim – ale potem przyszedł zimny prysznic w postaci porażek z Michałem Materlą i Aleksandarem Ilicem. Szczególnie ta ostatnia była dla polskiego olimpijczyk bolesna, bo zdominował dwie pierwsze rundy.
Rozpiska KSW 50

Walka wieczoru

120 kg: Phil De Fries (17-6) vs. Damian Grabowski (22-5) – o pas mistrzowski

Pozostałe

70 kg: Norman Parke (27-6-1) vs. Marian Ziółkowski (21-7-1) – o tymczasowy pas mistrzowski
93 kg: Tomasz Narkun (16-3) vs. TBA – o pas mistrzowski
77 kg: Roberto Soldic (16-3) vs. TBA – o pas mistrzowski
84 kg: Damian Janikowski (3-2) vs. Tony Giles (6-1)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Cały czas mam nadzieję że ściągną jakiegś dobrego średniego typu Muradov, Kincl czy Sparv albo chociaż zestawią Janikowskiego z Kęsikiem albo Du Plessisem ale chyba to są płonne nadzieję bo Damian jest po porażkach więc niestety dostanie rywala na odbudowanie.

Dodaj komentarz

Back to top button