„Dobrze, jakby się ogarnął” – Martin Lewandowski nie wyklucza pełnoprawnego pasa w walce Parke vs. Ziółkowski

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski nie wyklucza pozbawienia Mateusza Gamrota pasa wagi lekkiej.

Na szali zaplanowanego na 14 września w Londynie pojedynku Normana Parke z Marianem Ziółkowskim podczas jubileuszowej gali KSW 50 ma się znaleźć tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej, ale… Współdowodzący polskim gigantem Martin Lewandowski nie wyklucza, że obaj zawodnicy powalczą jednak o właściwe złoto, uzależniając decyzję w tym temacie od postawy mistrza Mateusza Gamrota.

Zobacz także: UFC kontaktowało się z Janem Błachowiczem w sprawie kolejnej walki

W rozmowie z portalem Sporty-Walki.org polski promotor w temacie tymczasowego tytułu w starciu Parke z Ziółkowskim powiedział tak:

To jeszcze ustalimy, bo chciałbym rzeczywiście rozwiązać ten temat z Mateuszem, żeby nie wisiał on w powietrzu. Apeluję, aby Mateusz rozsądnie podszedł do decyzji. Bez jakichś deklaracji składanych za pomocą mediów, bo jest to niepotrzebna i dziwna sytuacja, więc dobrze jakby Matteo po prostu się ogarnął.

W maju Gamer ogłosił, że jego kontrakt z KSW dobiegł końca, zapowiadając dłuższą przerwę od MMA.

Właściciele KSW przekonują jednak, że podwójny mistrz rozmija się z rzeczywistością i nadal posiada obowiązujący kontrakt. Nigdy nie potwierdzili zwakowania przezeń pasów mistrzowskich wag lekkiej i piórkowej.

Z czasem kudowianin przyznał, że „kontrakt nie został jeszcze w pełni rozwiązany, ale wszystko do tego zmierzało”, jednocześnie nie ukrywając rozczarowania postawą KSW.
Gamer nie był widziany w akcji od grudnia ubiegłego roku, gdy sięgnął po pas wagi piórkowej, pokonując Klebera Koike Erbsta. Ostatnie starcie w obronie tytułu 70 kilogramów stoczył w marcu zeszłego roku, poddając Grzegorza Szulakowskiego.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

3 Comments

 1. Rozdający karty s

  20 lipca 2019 at 23:22

  Jak można pozbawić pasa kogoś, kto juz go zwakował?

 2. smieszek

  21 lipca 2019 at 00:23

  czyżby jednak nie mieli nic do gadania? hehehe

 3. FighterBrucr

  2 sierpnia 2019 at 11:49

  Ale on sam zwakował pasy więc o co chodzi?
  Nie jest waszym więźniem
  Jest wolnym człowiekiem i UFC czeka

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply