UFC

„Bzdury!” – Justin Gaethje wyjaśnił, dlaczego kompletnie nie wierzy w tłumaczenia Charlesa Oliveiry

Justin Gaethje zabrał głos na temat przestrzelenia wagi przez Charlesa Oliveirę i tłumaczenia Brazylijczyka.
Wraz z rozpoczęciem walki Charlesa Oliveiry z Justinem Gaethje, która zwieńczy galę UFC 274 w Phoenix, w kategorii lekkiej nastanie bezkrólewie – pas straci urzędujący jeszcze formalnie brazylijski mistrz. Wszystko to za sprawą przestrzelenia przezeń wagi podczas wczorajszego ważenia. Przy obu podejściach Do Bronx ważył 155,5 funta.

W kilku wywiadach udzielonych po ważeniu Brazylijczyk zapewniał, że regulaminową wagę zrobił, ale oficjalna waga z jakiegoś powodu wskazywała nadwyżkę – w przeciwieństwie do tych umieszczonych na zapleczu.
Jak wygląda to z perspektywy Amerykanina i czy spodziewa się, że utrata złota przez Oliveirę – Brazylijczyk nie jest też uprawniony do odzyskania go, nawet jeśli wygra – jakkolwiek wpłynie na jego nastawienie? O to Highlighta zapytała Megan Olivi.

– To nadal ten sam zawodnik, tak samo niebezpieczny – powiedział Justin. – Nie pierwszy raz przestrzelił wagę. Przestrzelił ją po raz piąty.

– Nie może być tutaj żadnych wymówek. Tworzą je teraz, opowiadając o wadze. Trzy osoby z czterech, które walczą o mistrzostwo, zrobiły wagę, więc to kompletne bzdury.

– Gdyby pojawił się do razu na początku ważenia i by się to stało, może bym to zrozumiał, ale pojawił się w ostatniej sekundzie. Oczywiste więc, że gównianie mu szło. Nie chcę więc słyszeć żadnych wymówek.

– Nie sądzę, aby jego podejście jakkolwiek się zmieniło. Jest, kim jest, ja jestem, kim jestem. Trenowaliśmy, aby być swoimi najlepszymi wersjami. Zrobił wagę, czy nie zrobił wagi, bez znaczenia. Zabieram część jego pieniędzy. Dostanę więcej i nadal zdobędę pas, więc nic się nie zmienia.Pytany wielokrotnie o podobieństwa pomiędzy Charlesem Oliveirą i Khabibem Nurmagomedovem, z którym przegrał w 2020 roku, Justin Gaethje jak mantrę powtarzał, że obu zawodników nie da się porównać – przede wszystkim z uwagi na odporność Dagestańczyka kontrastującą z brakiem takowej u Brazylijczyka.

Starcie z Khabibem okazało się natomiast bardzo cenną lekcją dla Justina – i zamierza wyciągnięte z niej wnioski wcielić w życie w potyczce z Charlesem.

– Nigdy więcej nie mogę się cofać – powiedział. – Proste jak konstrukcja cepa.
– Proszę tylko Boga o siłę i odwagę. I tylko tyle się liczy. Mam za sobą dobre przygotowania. Ścinanie wagi poszło wybornie. Nic nie mogło ułożyć się lepiej. Jestem gotowy do walki. Nie szedłem na skróty. Dam widowisko. Uwielbiam występy, więc dam widowisko.

Artykuły / analizy poświęcone gali:

Analizy i typowanie gali
Analiza i typ na walkę Oliveira vs. Gaethje
Przegląd bukmacherski – najciekawsze kursy
Wszystko o UFC 274 – fakty, ciekawostki, statystyki

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button