UFC

Bezkrólewie w wadze lekkiej! Charles Oliveira stracił pas mistrzowski przed UFC 274!

W wadze lekkiej UFC właśnie nastało bezkrólewie – dotychczasowy mistrz Charles Oliveira stracił pas.
Stało się! Charles Oliveira przestrzelił wagę i stracił tytuł mistrzowski wagi lekkiej UFC!

Podczas wczesnego ważenia przed galą UFC 274, która odbędzie się jutro w Phoenix, dotychczasowy mistrz nie zmieścił się w 155-funtowym limicie. Przy pierwszym podejściu wniósł na wagę 155,5 funta. Dostał godzinę na zbicie nadwyżki.
Także jednak drugie podejście zakończyło się niepowodzeniem. Waga ponownie wskazała 155,5 funta.

Oznacza to, że Brazylijczyk został pozbawiony tytułu mistrzowskiego i nawet jeśli pokona jutro Justina Gaethje, który wagę zrobił (155 funtów), pasa nie odzyska – w dywizji nadal nie będzie mistrza. Jeśli natomiast walka wieczoru UFC 274 zakończy się wiktorią Amerykanina, ten rozsiądzie się na tronie 155 funtów.

W międzyczasie podczas gdy Do Bronx nadal walczył o zbicie nadmiarowej połowy funta, Highlight opublikował poniższy wpis na Instagramie

– Biedny drań nadal ścina. Ja już wróciłem do 165 funtów, a on umiera. Niech lepiej da radę. Ma 5 minut.
To piąte przestrzelenie wagi przez Charlesa Oliveirę w historii jego startów w UFC. Dotychczas jednak przegrywał z wagą wyłącznie w limicie kategorii piórkowej. Teraz po raz pierwszy nie dopełnił formalności w 155 funtach, za co zapłacił tytułem mistrzowskim.

Brazylijczyk jest pierwszym zawodnikiem w historii UFC, który stracił tytuł mistrzowski poprzez przestrzelenie limitu wagowego przed walką w jego obronie.Aktualizacja: organizatorzy oficjalnie doprecyzowali, że Charles Oliveira pozostaje mistrzem, ale wraz z rozpoczęciem walki z Justinem Gaethje, straci pas. Nie będzie mógł go odzyskać, ale jeśli wygra, w późniejszym terminie otrzyma szansę walki o złoto – czyli będzie głównym pretendentem do pustego wówczas tronu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button