UFC

„Przysięgam na Boga!” – Charles Oliveira przerywa ciszę po przestrzeleniu wagi

Charles Oliveira zabrał głos na temat przestrzelenia wagi przed walką z Justinem Gaethje na UFC 274.
Nie tak ważenie przed galą UFC 274 w Pheonix wyobrażał sobie Charles Oliveira. W następstwie piątkowych dramatów urzędujący jeszcze formalnie mistrz wagi lekkiej straci tron wraz z rozpoczęciem walki z Justinem Gaethje. Na tym złe wiadomości się jednak nie kończą, bo Do Bronx nie będzie uprawniony do zdobycia tytułu – nawet jeśli pokona Amerykanina, tron pozostanie pusty.

Wszystko to w następstwie przestrzelenia wagi przez Oliveirę – Brazylijczyk przy obu podejściach przekroczył dopuszczalny limit o 0,5 funta. Jak do tego doszło? O to zapytano go po ceremonii prezentacji zawodników i staredownów w rozmowie z ESPN.com.
– Mistrz ma nazwisko – powiedział chętnie mówiący o sobie w trzeciej osobie Do Bronx. – Nazywa się Charles Oliveira.

– Historia wyglądała tak, że poszedłem do swojego pokoju. W czwartek w nocy zrobiłem limit, wykorzystując wagę UFC. Wróciłem do pokoju i już niczego nie jadłem. Żadnej wody, żadnego jedzenia, nic. Przysięgam na Boga. Na swoją córkę, na najświętsze rzeczy w moim życiu. Poszedłem spać. Obudziłem się następnego dnia i miałem funt za dużo.

– Patrzę, w zasadzie kilogram za dużo. Mam o jeden za dużo i nie wiem, co się stało. Nie rozumiem tego. Pracujemy. Jesteśmy zawodowcami. Nie zrobiłem niczego złego. Z mojej perspektywy po prostu nie miało to sensu. Inni zawodnicy też zaczęli o tym mówić. Mówili o tych 200-300 gramach. Dokładnie taka była różnica na wadze UFC. Ale mistrz ma imię. Nazywa się Charles Oliveira.

Brazylijczyk zapewnił, że gdy dostał dodatkową godzinę na ścięcie nadwagi, robił, co mógł, aby się jej pozbyć. Nie udało się. Jak jednak podkreślił, nie przekroczył ustalonego limitu wagowego. Dopełnił formalności. Dlaczego zatem oficjalna waga wskazała, że miał o 0,5 funta za dużo? Tego nie wie.Do Bronx zagwarantował, że utrata złota w żaden sposób nie wpływa na jego nastawienie i determinację. Zamierza wyjść i pokonać Justina Gaethje.

Do spiskowych teorii, wedle których waga na zapleczu była inaczej dostrojona niż ta oficjalna – dlatego jakoby Oliveira był przekonany, że ściął, ile trzeba, później dostając obuchem w głowę na oficjalnej wadze – Gaethje odniósł się z rezerwą. Podkreślił, że pozostali zawodnicy z mistrzowskich walk – tj. Rose Namajunas i Carla Esparza – jednak problemu żadnego nie mieli.
Organizacja UFC wydała oświadczenie, informując, że jeśli Charles Oliveira wygra, będzie pierwszym pretendentem do tytułu mistrzowskiego w swojej kolejnej walce. Wiktoria Justina Gaethje oczywiście oznaczać będzie przejęcie tronu przez Amerykanina.

Artykuły poświęcone UFC 274

Analiza i typ na walkę Oliveira vs. Gaethje
Typowanie gali

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button