UFC

„Była chwila grozy” – Jan Błachowicz zdradził, że w starciu z Aleksandarem Rakiciem był o włos od porażki!

Jan Błachowicz zdradził, że w wygranym ostatecznie starciu z Aleksandarem Rakiciem w pewnym momencie przez głowę przeszły mu czarne myśli.
Jednym z pierwszych uderzeń w walce wieczoru zeszłotygodniowej gali UFC Fight Night w Las Vegas – a konkretnie lewym prostym – Aleksandar Rakić poważnie uszkodził lewe oko Janowi Błachowiczowi. Na tyle poważnie, że… Lekarz był bliski przerwania zawodów!

– W przerwie walki była chwila grozy, bo gdy zobaczyłem minę doktora… – powiedział Polak w rozmowie z Pawłem Wyrobkiem z Polsat Sport. – To jego kręcenie głową… Sam nie wiedziałem, jak źle to wygląda i o co chodzi.
– Ale później pojawił się drugi doktor i powiedział: ok, może walczyć. Troszkę się więc uspokoiłem. Ale narożnik po walce mówił, że naprawdę było tyle do przerwania walki z powodu tego oka, bo chodziło właśnie o miejsce, w którym pękła skóra. Niebezpieczne podobno.

– Na moje szczęście… Jak się to mówi, szczęście sprzyja lepszym. Nie przerwano tej walki i spokojnie mogłem walczyć dalej.

Szerzej o urazie Polak opowiedział w programie The MMA Hour.

– To było jedno z pierwszych uderzeń w pierwszej rundzie – powiedział. – Bardzo mi przeszkadzało. Niczego nie widziałem. W pierwszej rundzie byłem ślepy na lewe oko, bo wszędzie miałem w nim krew. Ciągle więc próbowałem je przecierać. W drugiej rundzie bałem się, że jeszcze bardziej mi je rozbije. Byłem jednak skupiony i gotowy na wszystko.– Trochę się martwiłem, ale nie zastanawiałem się nad tą kontuzją. Próbowałem po prostu chronić oko, aby więcej tam nie trafiał.

Polak zabrał też głos na temat kontuzji Serba, który w trzeciej rundzie runął na deski z zerwanym więzadłem w kolanie, nie będąc w stanie kontynuować zawodów.

– Nie widziałem, żeby cokolwiek było nie tak z jego kolanem wcześniej – powiedział Jan. – Widziałem natomiast, że jego nogi stały się o wiele większe, bo kopałem wiele niskich kopnięć i bardzo dobrze blokowałem jego kopnięcia prawą nogą. Widziałem więc, że zwalnia. Widziałem, że jego nogi były opuchnięte. Tak to wyglądało z mojej perspektywy. Nie zauważyłem żadnego problemu z kolanem wcześniej.
– Wygrana to wygrana. Jest, jak jest. Oczywiście jednak, że wolałbym wygrać przez decyzję, nokaut albo poddanie. Wygrałem jednak w taki sposób. Zdarzyło się w walce. To nie była koszykówka tylko walka, a takie rzeczy zdarzają się w walce. Jest, jak jest. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Były polski mistrz liczy teraz na starcie ze zwycięzcą czerwcowej konfrontacji na szczycie wagi półciężkiej pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button