UFC

Bryan Barberena vs. Leon Edwards na UFC Fight Night w Rotterdamie

Bryan Barberena i Leon Edwards powalczą o przedarcie się do czołowej piętnastki rankingu kategorii półśredniej podczas gali UFC Fight Night w Rotterdamie.

Zaplanowana na 2 września w Rotterdamie gala UFC Fight Night została oficjalnie uzupełniona o siódmy pojedynek. W kategorii półśredniej rękawice skrzyżują Bryan Barberena (13-4) i Leon Edwards (13-3).

Amerykanin wygrał trzy z dotychczasowych pięciu walk pod banderą UFC, fundując porażki między innymi faworyzowanym Sage’owi Northcuttowi i Warlley’owi Alvesowi. Ostatnio był widziany w akcji w kwietniu, podczas gali UFC Fight Night 108 szybko ubijając Joego Proctora i tym samym podnosząc się po porażce z Colbym Covingtonem.

Jamajczyk natomiast znajduje się na fali trzech kolejnych zwycięstw, obronną ręką wychodząc też z pięciu spośród ostatnich sześciu walk w oktagonie. Jego łupem padali ostatnio Dominic Waters, którego wypunktował, Albert Tumenov, którego poddał, i Vicente Luque, którego na marcowej gali UFC Fight Night 107 pewnie pokonał na punkty.

W płaszczyźnie kickbokserskiej od strony technicznej to Edwards prezentuje się lepiej, dysponując bogatszym arsenałem, ale tempo, jakie narzuca Barberena, jego odporność, kondycja, charakter, solidne defensywne zapasy i nastawienie in your face mothermother stanowić mogą nie lada wyzwanie dla niezachwycającego od strony wydolnościowej i niesłynącego z ciężkich uderzeń Jamajczyka.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Bryan Barberena – 1.65
Leon Edwards – 2.15

Rozpiska UFC Fight Night Rotterdam

Walka wieczoru

265 lbs: Stefan Struve (28-8) vs. Alexander Volkov (28-6)

Pozostałe

205 lbs: Francimar Barroso (19-5) vs. Alaksandar Safarov (8-1)
170 lbs: Bryan Barberena (14-4) vs. Leon Edwards (14-3)
205 lbs: Marcos Rogerio de Lima (15-5-1) vs. Saparbek Safonov (8-1)
155 lbs: Rustam Khabilov (21-3) vs. Desmond Green (20-5)
155 lbs: Islam Makhachev (14-1) vs. Michel Prazeres (22-2)
205 lbs: Abdul-Kerim Edilov (16-4) vs. Bojan Mihajlovic (10-5)

*****

Ronaldo Jacare Souza: „Myślę, że Romero wygra z Whittakerem”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button