UFC

Rustam Khabilov vs. Desmond Green i Abdul Kerim-Edilov vs. Bojan Mihajlovic na UFC w Rotterdamie

Dwa nowe pojedynki zostały dodane do karty walk wrześniowej gali UFC Fight Night w Rotterdamie.

Organizacja UFC ogłosiła dwa nowe pojedynki na galę UFC Fight Night, która odbędzie się 2 września w Rotterdamie.

W kategorii lekkiej rozpędzony czterema kolejnymi wiktoriami Rustam Khabilov (21-3), który powraca po zwycięstwie z Jasonem Saggo, skrzyżuje rękawice z mającym za sobą udany debiut w oktagonie – niejednogłośnie wypunktował Josha EmmettaDesmondem Greenem (20-5), który wygrał łącznie pięć starć z rzędu.

Obaj zawodnicy są bardzo mocnymi zapaśnikami, ale wydaje się, że dagestańskie zapasy Khabilova mogą jednak okazać się lepsze – tak, jak chociażby w jego starciu z Chrisem Wadem. Także od strony siłowej i być może kondycyjnej przewagę może mieć Tygrys, ale na nogach to Amerykanin powinien rozdawać karty – nie uderza co prawda tak mocno, ale potrafi bardzo dobrze korzystać z szybkich prostych, a i jego defensywa wygląda przyzwoicie. Jeśli zatem utrzyma pojedynek na nogach, jego szanse na wygraną powinny wzrosnąć.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Rustam Khabilov – 1.60
Desmond Green – 2.20
Drugie zapowiedziane starcie odbędzie się w limicie kategorii półciężkiej. W oktagonie zadebiutuje w końcu ciekawie zapowiadający się Abdul-Kerim Edilov (16-4), powracając po 15-miesięcznym zawieszeniu za doping. Skrzyżuje rękawice z Bojanem Mihajlovićem (10-5), który po dwóch z rzędu porażkach będzie bił się o pozostanie pod sztandarem UFC.

Zestaw umiejętności Serba nie jest najbardziej zaawansowany. W stójce rzuca cepami na lewo i prawo, celując w obalenie i ubicie swoich rywali. W starciu z wszechstronnym Edilovem nie będzie o to jednak łatwo – Czeczen to bowiem solidny stójkowicz i mocny grappler, który będzie miał też po swojej stronie warunki fizyczne, młodość (jest 12 lat młodszy) oraz prawdopodobnie kondycję. Jego forma jest jednak pewną zagadką, biorąc pod uwagę, że ostatnio był widziany w akcji ponad dwa lata temu.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Abdul-Kerim Edilov – 1.45
Bojan Mihajlovic – 2.70

Rozpiska UFC Fight Night Rotterdam

Walka wieczoru

265 lbs: Stefan Struve (28-8) vs. Alexander Volkov (28-6)

Pozostałe

205 lbs: Francimar Barroso (19-5) vs. Alaksandar Safarov (8-1)
205 lbs: Marcos Rogerio de Lima (15-5-1) vs. Saparbek Safonov (8-1)
155 lbs: Rustam Khabilov (21-3) vs. Desmond Green (20-5)
205 lbs: Abdul-Kerim Edilov (16-4) vs. Bojan Mihajlovic (10-5)

*****

Dana White: „Conor mówi, że po Floydzie chce pieprzonego Khabiba w Rosji”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button