UFC

Islam Makhachev vs. Michel Prazeres na UFC Fight Night w Rotterdamie

Islam Makhachev i Michel Prazeres pójdą w oktagonowe tany podczas wrześniowej gali UFC Fight Night w Rotterdamie.

Starcie w kategorii lekkiej pomiędzy bardzo dobrze radzącymi sobie ostatnio w oktagonie Islamem Makhachevem (14-1) i Michelem Prazeresem (22-2) zostało dodane do karty walk gali UFC Fight Night, która odbędzie się 2 września w Rotterdamie. O zestawieniu poinformował portal MMADNA.nl.

25-letni Rosjanin wygrał trzy z dotychczasowych czterech walk pod banderą UFC, jedynej porażki doznając w starciu z Adriano Martinsem. Od czasu tamtego pojedynku wygrał jednak dwukrotnie, najpierw pokonując Chrisa Wade’a, następnie – podczas lutowej gali UFC 208 – ten sam los fundując Nikowi Lentzowi.

Starszy od niego o dziesięć lat Brazylijczyk znajduje się na fali czterech kolejnych zwycięstw, obronną ręką wychodząc z łącznie sześciu z ostatnich siedmiu starć. W pokonanym polu zostawiał między innymi Mairbeka Taisumova, Gilberta Burnsa czy ostatnio, podczas marcowej gali UFC Fight Night 106, Josha Burkmana.

W stójce Makhachev na pewno musiał będzie uważać na ciężkie lowkingi Prazeresa, ale wyraźna przewaga zasięgu i wzrostu powinna być mu pomocna. Obaj zawodnicy preferują jednak terroryzowanie swoich rywali z góry, więc aspekty zapaśnicze mogą okazać się kluczowe – a biorąc pod uwagę, jak Dagestańczyk poradził sobie z Chrisem Wadem i Nikiem Lentzem, trudno nie widzieć go w tym starciu w roli faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Islam Makhachev – 1.50
Michel Prazeres – 2.50

Rozpiska UFC Fight Night Rotterdam

Walka wieczoru

265 lbs: Stefan Struve (28-8) vs. Alexander Volkov (28-6)

Pozostałe

205 lbs: Francimar Barroso (19-5) vs. Alaksandar Safarov (8-1)
205 lbs: Marcos Rogerio de Lima (15-5-1) vs. Saparbek Safonov (8-1)
155 lbs: Rustam Khabilov (21-3) vs. Desmond Green (20-5)
155 lbs: Islam Makhachev (14-1) vs. Michel Prazeres (22-2)
205 lbs: Abdul-Kerim Edilov (16-4) vs. Bojan Mihajlovic (10-5)

*****

Edson Barboza: „Lee wkrótce się uspokoi”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button