UFC

Barnett vs. Rothwell na UFC on FOX 18

Ważne starcie w kategorii ciężkiej zostało dodane do karty walk gali UFC on FOX 18.

Ben Rothwell (35-9) i Josh Barnett (34-7) skrzyżują rękawice na gali UFC on FOX 18, która odbędzie się 30 stycznia w Newark, o czym poinformowano w magazynie FOX Sports Live.

Zabiegający od kilku miesięcy o walkę z rywalem z czołówki Big Ben znajduje się na fali trzech zwycięstw. Po ustrzeleniu Brandona Very w trzeciej rundzie na dwóch kolejnych rywali potrzebował tylko jednej – najpierw w nieco ponad dwie minuty ubił Alistaira Overeema, by następnie w niecałe dwie minuty zmusić do poddania Matta Mitrione, co miało miejsce na czerwcowej gali UFC Fight Night 68

Barnett z kolej po porażce z Travisem Brownem w grudniu 2013 roku zrobił sobie ponad półtoraroczną przerwę, będącą wynikiem dokuczliwych kontuzji. Powrócił we wrześniu tego roku, na gali UFC Fight Night 75 po jednostronnym pojedynku pewnie wypunktowując Roy’a Nelsona.

Zwycięzca bardzo mocno zbliży się do walki o pas mistrzowski. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że będzie dzieliła go od niego jedna walka.

W każdej sekundzie stójkowych wymian w dystansie Barnett będzie w sporym niebezpieczeństwie z uwagi na kowadło w rękach Rothwella, ale wydaje się, że inteligencja Warmastera, który zdaje sobie sprawę, gdzie leży jego przewaga, oraz jego kapitalna gra klinczerska stanowić mogą zaporę nie do przebycia dla Dużego Bena.