UFCWiadomości MMA

Johnson vs. Bader na UFC on FOX 18

Spełniło się życzenie Anthony’ego Johnsona – ciężkoręki zawodnik zmierzy się z Ryanem Baderem.

Nie chciał tej walki Ryan Bader (20-4), a domagał się jej Anthony Johnson (20-5). Ostatecznie jednak do pojedynku dojdzie, co ogłoszono podczas programu UFC Tonight.

Johnson i Bader zetrą się 30 stycznia na gali UFC on FOX 18 w Newark, a ich pojedynek będzie walką wieczoru.

Od czasu powrotu do UFC Rumble wygrał cztery z pięciu walk. Przegrał jedynie w pojedynku o pas mistrzowski z Danielem Cormierem, ale ostatnio powetował sobie to niepowodzenie, ubijając na wrześniowej gali UFC 191 Jimiego Manuwę.

Z kolei Darth znajduje się na fali pięciu kolejnych wiktorii, wszystkich przez decyzje sędziowskie. W styczniu tego roku wypunktował byłego już zawodnika UFC, Phila Davisa, natomiast w październiku na UFC 192 ten sam los zgotował Rashadowi Evansowi.

Zwycięzca tego starcia niemal na pewno zagwarantuje sobie prawo do walki o pas mistrzowski, o którego losach najprawdopodobniej zadecyduje pojedynek Daniela Cormiera z Jonem Jonesem.

Teoretycznie Anthony Johnson powinien być faworytem, bowiem dysponuje solidnymi defensywnymi zapasami oraz kowadłem w pięściach, co wobec niezbyt odpornej szczęki Ryana Badera może okazać się mieszanką wybuchową. Darth jest jednak zawodnikiem, który w stójce walczy aktywnie, ale bardzo ostrożnie, nie podejmując większego ryzyka i koncentrując się raczej na punktowaniu, a ponadto zawsze jest świetnie przygotowany kondycyjnie, co w kontekście 5-rundowego dystansu może mieć kapitalne znaczenie. Wydaje się, że jeśli Bader przetrwa pierwszą, może drugą rundę, szala zwycięstwa może zacząć przechylać się na jego stronę.

Aktualna rozpiska UFC on FOX 18:

205 lbs: Anthony Johnson (20-5) vs. Ryan Bader (20-4)

Powiązane artykuły

Back to top button