UFCWiadomości MMA

Jake Ellenberger vs Tarec Saffiedine na UFC on FOX 18 + trzy inne zestawienia

Do niedawno ogłoszonego main eventu Johnson vs Bader Joe Silva dołożył kolejne cztery zestawienia.

Kolejna z noworocznych gal UFC powoli wypełnia się ciekawymi zestawieniami.

Do rozpiski UFC on FOX 18, zaplanowanej na 30 stycznia w Newark w stanie Ne Jersey, dołączono cztery nowe zestawienia.

Najciekawiej z nich zapowiada się bój Jake’a Ellenbergera (30-10) z Tarec Saffiedine’em (15-4). Juggernaut co prawda przeżywa najgorszy okres w swojej karierze, przegrał cztery z pięciu ostatnich walk, ale to nadal wysoko notowany w rankingach zawodnik, który przegrywał tylko z absolutną czołówką. Na pewno nie można go lekceważyć, chociaż Stephen Thompson (11-1) wspaniałym, nokautującym kopnięciem w pierwszej rundzie mocno naruszył wizerunek zawodnika Reign MMA.

Tarec Saffiedine też miewał już lepsze momenty w swojej karierze. Wystarczy wspomnieć, że w 2015 roku, ze względu na kontuzje, nie miał okazji zaprezentować się w oktagonie, co znaczy, że ostatni raz w walce można go było oglądać w starciu z Rorym McDonaldem (18-3) w main evencie UFC FN 54. Co ciekawe, bilans 1-1 w UFC zapewnia Belgowi wysokie, dziewiąte miejsce w rankingu, w silnej kategorii półśredniej. Zwycięzca utrzyma się w czołówce, przegrany skaże się na czyściec w niższych rejonach dywizji.

W drugim ogłoszonym pojedynku zobaczymy pochodzącego z New Jersey George’a Sullivana (17-4) z Alexandrem Yakovlevem (22-6-1). Amerykanin wyspecjalizował w budowaniu rekordu na zawodnikach, których poziom można uznać za nieprzystający do UFC, jak na przykład ostatnio zwyciężony Dominic Waters (9-3). Jedyne starcie z reprezentantem średniej półki – Timem Meansem (24-7-1) zakończyło się porażką.

Czy Rosjanin to poziom UFC? Przychodził do organizacji z łatką bardzo utalentowanego zawodnika, szczególnie w płaszczyźnie parterowej. Do tej pory w amerykańskiej organizacji tego nie potwierdził, ale też trzeba przyznać, że porażka przez decyzję (siódma decyzja z rzędu!) z Demianem Maią (21-6), który posiada więcej talentu i umiejętności niż cała trójka pokonanych przez Sullivana razem wziętych, ujmy nie przynosi. Dla Yakovleva, biorąc pod uwagę ostatnie wietrzenie kadr, może to być bój o zachowanie posady.

Olivier Aubin-Mercier (8-1) vs Joaquim Silva (8-1) to starcie produktów dwóch lokalnych edycji The Ultimate Fightera. Różnica między nimi polega na tym, że Brazylijczyk okazał się najlepszy, a Kanadyjczyk musiał uznać wyższość Chada Laprise’a. Silva preferuje walkę w stójce, The Quebec Kid woli parter, więc o zwycięstwie przesądzą zapasy, które powinny być, podobnie jak siła, po stronie Aubin-Merciera. Kanadyjczyk ma szansę na czwarte zwycięstwo z rzędu, co wreszcie może go pchnąć do góry w rankingach.

Ostatnim ogłoszonym starciem jest konfrontacja w rankingowych nizinach kategorii lekkiej pomiędzy Tony Martinem (9-3), a debiutującym w organizacji Felipe Olivieri (14-4). Amerykanin poniósł już trzy porażki w oktagonie, ale rywale byli z wysokiej półki: Rashid Magomedov (więcej o nim w analizie Unibetu), Beneil Dariush i Leonardo Santos to zawodnicy, którzy już są w czołówce, albo się do niej zbliżają. Wygrana pozwoli Martinowi utrzymać status zawodnika UFC.

Aktualna rozpiska UFC on FOX 18:

205 lbs: Anthony Johnson (20-5) vs. Ryan Bader (20-4)
170 lbs: Joe Ellenberger (30-10) vs. Tarec Saffiedine (15-4)
170 lbs: George Sullivan (17-4) vs. Alexander Yakovlev (22-6-1)
155 lbs: Olivier Aubin-Mercier (7-1) vs. Joaquim Silva (8-0)
155 lbs: Tony Martin (9-3) vs. Felipe Oliveiri (14-4)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button