Babilon MMA 7: Kita vs. Głuchowski – wyniki i relacja

Wyniki i relacja z gali Babilon MMA 7: Kita vs. Głuchowski, która odbyła się w Żyrardowie.

W walce wieczoru Michał Kita (18-10) wypunktował Artura Głuchowskiego (6-6) po chwilami prawdziwej wojnie. Pełna relacja z pojedynku – tutaj.

W co-main evencie gali Daniel Rutkowski (7-2) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, dominując zapaśniczo Łukasza Rajewskiego (8-5). Pełna relacja z pojedynku – tutaj.

Kamil Oniszczuk (7-0) obronił nieskazitelny rekord, pokonując Guilherme Cadenę Martinsa (25-16) – Brazylijczyk z powodu kontuzji nie wyszedł do drugiej rundy. Pełna relacja z walki – tutaj.

W drugim występie pod sztandarem Babilon MMA Piotr Niedzielski (12-4) odniósł drugie zwycięstwo, pokonując na pełnym dystansie Alexandra Gorshechnika (11-3). Pełna relacja z walki – tutaj.

Michał Pietrzak (7-3) miał drobne problemy w wymianach stójkowych z Mariusem Bagdonasem (6-8-1), ale gdy zaprzęgnął do działania zapasy, walka była jednostronna. Polski zawodnik dominował w aspektach klinczerskich, zapaśniczych i parterowych, ostatecznie ubijając Litwina w trzeciej rundzie potężnym kolanem na żebra uwięzionego w żółwiu rywala. Dla Pietrzaka jest to drugie zwycięstwo pod sztandarem Babilon MMA.

Dawid Śmiełowski (4-0) podtrzymał nieskazitelny rekord, pokonując Piotra Kacprzaka (1-1). Wybronił dwie próby obaleń ze strony rywala, ostatecznie przy trzeciej lądując na górze. Tam Kacprzak spróbował wybrać nogę Śmiełowskiego, ale trafił do niedogodnej pozycji, inkasując dużo uderzeń. Dodatkowo, nabawił się urazu i odklepał pojedynek.

Debiutujący na zawodowej scenie i biorący walkę w zastępstwie Marcin Filipczak (0-1) miał swoją szansę na zwycięstwo z Łukaszem Sudolskim (3-0), ale posławszy Berserkera na deski kombinacją, rzucił się za rywalem bez głowy, dając się obalić. Tam w kotłowaninie poszukał ataku na nogi, ładując się jednak w poważne tarapaty i pozycję, z której zbierał uderzenie za uderzeniem. Sudolski bezwzględnie wykorzystał błędy niedoświadczonego rywala i ostatecznie ubił go bombami z góry.
Wyniki Babilon MMA 7

Walki wieczoru

120,2 kg: Michał Kita (18-10) pok. Artura Głuchowskiego (6-6) jednogłośną decyzją (30-27, 30-28, 30-26)
65,8 kg: Daniel Rutkowski (7-2) pok. Łukasza Rajewskiego (8-5) jednogłośną decyzją (2 x 29-28, 30-27)
77,1 kg: Kamil Oniszczuk (7-0) pok. Guilherme Cadenę Martinsa (25-16) przez TKO (kontuzja), R1, 5:00

Karta główna

70,3 kg: Piotr Niedzielski (12-4) pok. Alexandra Gorshechnika (11-3) jednogłośną decyzją (3 x 29-28)
83,9 kg: Michał Pietrzak (7-3) pok. Mariusa Bagdonasa (6-9) przez TKO (GNP), R3
67 kg: Dawid Śmiełowski (4-0) pok. Piotra Kacprzaka (1-1) przez TKO (GNP), R1
93 kg: Łukasz Sudolski (3-0) pok. Marcina Filipczaka (0-1) przez TKO (GNP), R1

Karta wstępna (transmisja na Facebook.com/babilonmma)

73 kg (walka amatorska): Lara Fornal vs. Izabela Walczak
55 kg (walka półzawodowa): Mateusz Nowakowski vs. Kacper Michałowski

*****

Satoshi Ishii wzmacnia wagę ciężką KSW

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply