Babilon MMAPolskie MMA

Wyniki Babilon MMA 7: Piotr Niedzielski wypunktował Alexandra Gorshechnika

W drugim występie pod sztandarem organizacji Babilon MMA Piotr Niedzielski odniósł drugie zwycięstwo, w Żyrardowie pokonując Alexandra Gorshechnika.

Piotr Niedzielski (12-4) pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Alexandra Gorshechnik (11-3) podczas gali Babilon MMA 7 w Żyrardowie.

W początkowych fragmentach toczonej w stójce walki to Ukrainiec był nieco aktywniejszy i precyzyjniejszy, ale z czasem to walczący z odwrotnej pozycji Polak zaczął przejmować stery pojedynku w swoje ręce – był znacznie luźniejszy i szybszy w płaszczyźnie bokserskiej, coraz częściej dosięgając rywala szybkimi ciosami. W końcu posłał nawet wkładającego pełną moc w każde niemal uderzenie Gorshechnika na deski lewym z dołu, ale nie był w stanie go dobić. Ukrainiec w ostatnich sekundach rundy pierwszej zdołał na chwilę przewrócić Niedzielskiego, choć nic z tego nie wynikło.

Od początku drugiej rundy to reprezentant Czerwonego Smoka prezentował się lepiej – dobrze pracował na nogach, gnębił rywala różnorodnymi ciosami, różnicując też moc, z jakimi je wyprowadzał. Był też sprawniejszy w półdystansie, nieźle balansem przepuszczając ciosy Ukraińca. W połowie rundy śliczną kontrą lewym posłał Gorshechnika na deski, do końca gnębiąc go potem z góry uderzeniami. Ukrainiec przetrwał jednak do trzeciej rundy.

W ostatnich pięciu minutach niespodziewanie to Gorshechnik prezentował się lepiej. Był agresywniejszy i aktywniejszy od zmęczonego Niedzielskiego w stójce, w połowie rundy kładąc Polaka na plecach. Z góry kontrolował naszego zawodnika, ostrzeliwując go od czasu do czasu uderzeniami – nie był jednak w stanie rozstrzygnąć pojedynku przed czasem.

Ostatecznie sędziowie wypunktowali walkę na korzyść polskiego zawodnika (3 x 29-28), który odnosi czwarte z rzędu zwycięstwo, przerywając passę sześciu wiktorii Ukraińca.