Polskie MMA

Arkadiusz Wrzosek bez ceregieli o sobotnich wybrykach Denisa Załęckiego: „Robisz ludzi w bambuko”

Arkadiusz Wrzosek nie ma wątpliwości, że Denis Załęcki próbował w sobotę za wszelką cenę – także poprzez łamanie zasad – uniknąć nokautu z rąk Pawła Tyburskiego.
Podczas sobotniej gali High League 6 w Katowicach po raz kolejny nie popisał się Denis Załęcki. Ledwie kilka miesięcy temu torunianin przegrał przez techniczny nokaut – na skutek kontuzji – z Arturem Szpilką, a tymczasem w sobotę ponownie nawywijał.

Tym razem w bokserskim pojedynku z Pawłem Tyburskim raz za razem próbował technik niemających nic wspólnego z szermierką na pięści, by w końcu – gdy szala zwycięstwa zaczynała przechylać się na stronę reprezentanta Uniq Fight Club – zaatakować niedozwolonym frontalnym kopnięciem, po przestrzeleniu którego runął na deski, wijąc się z bólu. Przegrał przez dyskwalifikację.

O zamieszanie związane z tymże pojedynkiem dziennikarz Artur Mazur zapytał w najnowszej odsłonie magazynu Klatka po Klatce klubowego kolegę Pawła Tyburskiego, Arkadiusza Wrzoska.
– Byłem przekonany, że Paweł Tyburski tą walkę wygra – powiedział warszawiak. – Trenuje z nami, a z racji gabarytów często też ze mną. Wiedziałem, że na taką galę, na taki poziom to jest zawodnik wręcz za dobry.

– A do tego znam jego styl i możliwości. Oglądałem walki tego Denisa i byłem po prostu przekonany, że Paweł sobie poradzi.

– Mimo wszystko na początku nie był chyba pewny siebie zbyt mocno, ale potem zaczął się rozkręcać. Ewidentnie było widać, że przeciwnik sobie z nim nie radzi. Na trzy razy próbował tej walki na siłę nie przegrać sportowo, tylko próbował ją jakoś poddać. Niby że nie z własnej (woli). Tutaj kolano, tutaj front…

– Powiem ci tak. Miałem zawodową walkę w boksie i nie ma czegoś takiego, że nie jesteś w stanie się powstrzymać od jakiegoś nawyku kickbokserskiego. Nie ma czegoś takiego. Nie uwierzę więc, że chciał kopnąć fronta, bo się zapomniał. Nie wiem, jak się tłumaczył, bo też nie patrzyłem.

– Druga sprawa, jeśli rzeczywiście miał tą kontuzję, to, umówmy się, robisz ludzi w bambuko i tyle moim zdaniem. Sam nieraz wychodziłem na jakichś blokadach przeciwbólowych do walk, ale to były kontuzje, które umożliwiały mi walkę przez trzy rundy, a nie że po pierwszym ciosie się przewracam.

– Jeśli mam jakieś ostateczne zdanie powiedzieć, to jest nam w klubie wszystkim zawodnikom przede wszystkim przykro, że mu przeciwnik nie dał tej walki skończyć w taki sposób, w jaki na pewno by skończył – znokautowałby go. Byliśmy o tym wszyscy przekonani, bo Paweł był na pewno lepiej przygotowany kondycyjnie, motorycznie. Myślę, że spokojnie by go znokautował. Jego przeciwnik przed tym uciekł, przed dostaniem tego nokautu, a my wszyscy żałujemy, bo dla Pawła byłaby to fajna sprawa.– Nie mówię, że chciałbym zobaczyć, jak ktoś leży nieprzytomny po nokaucie i się zalewa krwią, bo nie o to chodzi. Chodziło mi o to, żeby zobaczyć Pawła, jak wygrywa taką walkę przez nokaut. Pokazałby to też innym, bo jest naprawdę do tego zdolny.

Mający za sobą dwa zwycięskie boje w formule MMA Arkadiusz Wrzosek powróci do akcji 3 czerwca podczas gali KSW Koloseum 2 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nie ujawniono jednak póki co jego rywala. Warszawiak przyznał, że marzyłyby mu się pojedynki z Gokhanem Sakim lub Tyronem Spongiem.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button