Marcin Tybura vs. Derrick Lewis w planach na UFC FN 126


Niedoszłe w zeszłym roku starcie Marcina Tybury z Derrickiem Lewisem jest planowane na lutową galę UFC Fight Night 126 w Teksasie.

Wygląda na to, że Marcin Tybura (16-3) może ekspresowo powrócić do akcji. Jak bowiem donosi MMAJunkie.com, starcie Polaka z Derrickiem Lewisem (18-5) jest szykowane na galę UFC Fight Night 126, która odbędzie się 18 lutego w Austin.
Ledwie wczoraj uniejowianin zapowiedział, że w poniedziałek udaje się do lekarza, aby sprawdzić stan swojego nosa, od tego uzależniając swoje kolejne plany sportowe, ale być może właśnie dlatego walka póki co jest właśnie jedynie w planach.

Tybura był ostatnio widziany w akcji podczas gali UFC Fight Night 121 w Sydney, gdzie Fabricio Werdum przerwał jego serię trzech zwycięstw, wygrywając jednogłośną decyzją sędziowską.

Z kolei Lewis swój ostatni pojedynek stoczył podczas czerwcowej gali UFC Fight Night 110, przegrywając przez techniczny nokaut z Markiem Huntem. Po walce obwieścił zakończenie sportowej kariery z powodu problemów zdrowotnych i mentalnych, ale szybko wrócił do gry – w październiku podczas gali UFC 216 miał skrzyżować pięści z Fabricio Werdumem, ale wycofał się z walki w dniu gali z powodu bólu pleców.

Biorąc pod uwagę formę i progres, jakie Tybura zaprezentował w konfrontacji z Vai Cavalo, to jego trzeba upatrywać w roli faworyta. Stójka Polaka jest bardziej zaawansowana i urozmaicona niż Amerykanina, choć oczywiście cały czas będzie musiał uważać na jego potężne cepy. Jeśli jednak nawet w szermierce na pięści i kopnięcia pojedynek nie układał się po myśli uniejowianina, to jego zapasy – i to zarówno pod względem defensywy, jak i ofensywy – powinny pozwolić mu na przenoszenie walki do parteru, ewentualnie bronienie się przed takowymi próbami Lewisa.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Marcin Tybura – 1.60
Derrick Lewis – 2.15

Rozpiska UFC Fight Night 126

125 lbs: Brandon Moreno (14-4) vs. Ray Borg (11-3)
265 lbs: Marcin Tybura (16-3) vs. Derrick Lewis (18-5)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #1 – UFC Szanghaj, UFC 218, Johnson vs. Dillashaw, Joanna Jędrzejczyk


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Mimo wszystko widze faworyta w Derricku, ewentualnie obaj zblizone kursy.