Doniesienia: Marcin Held powalczy z nadzieją niemieckiego MMA na UFC Gdańsk


Wedle nieoficjalnych doniesień rywalem walczącego o pozostanie w UFC Marcina Helda będzie podczas gdańskiej gali UFC Fight Night 118 Nasrat Haqparast.

Po kilku dniach niepewności związanych z wypadnięciem kontuzjowanego Teemu Packalena Marcin Held (22-7) poznał nazwisko nowego rywala, z którym 21 października pójdzie w oktagonowe tany podczas gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku. Naprzeciwko tyszanina stanie debiutujący w oktagonie, utalentowany 22-letni Niemiec o afgańskich korzeniach Nasrat Mohammad Haqparast (8-1).

O zestawieniu poinformował jako pierwszy portal MMA-Today.com.

Młodzian już kilka dni temu garnął się do walki, zapowiadając ubicie polskiego zawodnika – i wedle doniesień, otrzyma swoją szansę.

https://twitter.com/Nasrat_mma/status/915902301629505536

Od 12 tygodni jestem w przygotowaniach. Seanie Shelby, daj mi szansę, a pokażę ci, jak dzieciak upokarza weterana!

Z wielką przyjemnością wyślę cię na emeryturę, Marcinie Heldzie.
Swoich trzech pierwszych występów pod banderą UFC Marcin Held nie zaliczy do udanych. W debiucie przegrał na punkty z Diego Sanchezem, potem historia powtórzyła się z w starciu z Joe Lauzonem – choć tutaj decyzja jak najbardziej mogła i być może powinna była pójść na konto polskiego zawodnika – i wreszcie w ostatniej potyczce, podczas majowej gali UFC Fight Night 109, tyszanin pomimo wygrania dwóch pierwszych rund w trzeciej padł nieprzytomny po kolanie Damira Hadzovica.

Menadżerowany przez Aliego Abdelaziza i trenujący w kanadyjskim Tristar pod okiem Firasa Zahabiego Nasrat Haqparast od dłuższego czasu uchodzi za wielki talent niemieckiego MMA.

Karierę zawodową rozpoczynał w wieku ledwie 17 lat, w debiucie doznając jedynej jak dotychczas porażki. Obecnie znajduje się na fali ośmiu zwycięstw przez nokauty – z czego sześć odniósł już w pierwszej rundzie. W pierwszych kilku pojedynkach mierzył się co prawda z zawodnikami o wątpliwej – bardzo delikatnie rzecz ujmując – renomie, ale w dwóch ostatnich bojach w pokonanym polu zostawił już rywali z odrobinę wyższej półki – Patrika Berishę (rekord 8-5, gdy stawał do walki z Haqparastem) i Ruslana Kayniuka (5-1). Poniżej nagranie z tej ostatniej walki, która odbyła się podczas majowej gali Superior FC 17.

Haqparast to przede wszystkim walczący z odwrotnej pozycji, obdarzony mocnym ciosem uderzacz, który uwielbia zaprzęgać do działania swoją lewicę, najczęściej w jakimś potężnym sierpie. Całkiem nieźle wygląda też, ustawiając sobie rywali pod siatką i tam zasypując ich kanonadą ciosów, także na korpus. Pomimo tego, iż w ostatnim pojedynku – tym przedstawionym powyżej – przeszedł szybko w tryb zapaśniczy, dostając cięgi na nogach, to jego poprzednie walki dowodzą, że najpewniej czuje się właśnie na nogach.

We wcześniejszych starciach miał okazję kilka razy zejść za swoimi rywalami – ustępującymi Marcinowi Heldowi pod względem walki na chwyty o lata świetlne – do parteru, ale nie uczynił tego. Z całą zatem pewnością nie pójdzie na ziemię za tyszaninem.

W stójce nasz zawodnik na pewno będzie musiał mieć się na baczności, ale nie jest też tak, że na nogach będzie to gra do jednej bramki – afgański Niemiec bywa w swoich poczynaniach szalony, uderzając obszernie, narażając się na kontry oraz obalenia. Wyrachowane podejście kickbokserskie ze strony Marcina jak najbardziej może przynieść mu wiele pożytku. Najkrótszą drogą do zwycięstwa naszego zawodnika będzie jednak przeniesienie walki do parteru, choć na tę chwilę trudno ocenić defensywne zapasy Nasrata. Biorąc jednak pod uwagę treningi w Tristar, mogą one stać na solidnym poziomie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Marcin Held – 1.55
Nasrat Haqparast – 2.35

Rozpiska UFC Fight Night 118

Walka wieczoru

170 lbs: Donald Cerrone (32-9-1) vs. Darren Till (15-0-1)

Co-main event

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (10-2) vs. Jodie Esquibel (6-2)

Karta główna

205 lbs: Jan Błachowicz (19-7) vs. Devin Clark (8-1)
185 lbs: Oskar Piechota (9-0-1) vs. Jonathan Wilson (7-2)

Karta wstępna

155 lbs: Marcin Held (22-7) vs. Nasrat Haqparast (8-1)
265 lbs: Adam Wieczorek (8-1) vs. Anthony Hamilton (15-8)
135 lbs: Damian Stasiak (10-4) vs. Brian Kelleher(17-8)
185 lbs: Ramazan Emeev (15-3) vs. Trevor Smith (15-7)
145 lbs: Artem Lobov (14-13-1) vs. Andre Fili (16-5)
170 lbs: Warlley Alves (10-2) vs. Jimi Wallhead (29-11)
135 lbs: Lina Lansberg (7-2) vs. Aspen Ladd (5-0)
145 lbs: Felipe Arantes (18-8-1) vs. Josh Emmett (11-1)

*****

Dana White o walce McGregor vs. Ferguson: „Musi do niej dojść!”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Jakoś nie jestem przekonany do tego zawodnika, wydaje się mało skomplikowany w stójce, żadne z jego zwycięstw, biorąc pod uwagę historię walk rywali, nie robi wrażenia. Na pewno jest w dobrych rękach i ma szansę na świetną karierę, jednak wątpię żeby pokonanie narwanego Kalyniuka, który drze się z podekscytowania po wystrzeleniu paru kombinacjach na gardę, stanowiło wystarczający test przed wkroczeniem do najlepszej organizacji na świecie. Na pewno jestem teraz spokojniejszy o dalszą karierę Marcina w UFC.

  2. 


  3. Kluczowa kwestia dla Marcina to będzie mobilność na nogach. W ostatnich walkach pokazał progres w tej kwestii jednak martwię się jego wpadaniem z ciosami. Dobrą bronią na niemca będzie doskok-cios-odskok a Marcin ma problem z tym ostatnim elementem. Jeśli uda się Marcinowi złamać psychicznie ciosami, pokazać siłę w tej płaszczyźnie to rywala to otrzyma wręcz na tacy.