KSWPolskie MMA

„Zrywać, trzymać dystans, walić bomby” – Juras wskazał wymarzoną technikę na skończenie Pudziana

Łukasz Jurkowski zdradził, w jaki sposób chciałby znokautować Mariusza Pudzianowskiego na KSW 61.

Po piątkowej prezentacji zawodników przed dzisiejszą galą KSW 61 w Gdańsku Mariusz Pudzianowski, który w walce wieczoru skrzyżuje rękawice z Łukaszem Jurkowskim, zapowiedział, że „zamęczy rywala jak pies kaczkę”.
Wypowiedź tę przytoczono Jurasowi podczas konferencji po ważeniu….

– Na zamęczenie potrzeba czasu, a ja nie planuję długiego pojedynku – powiedział z uśmiechem. – Myślę, że się to zakończy szybciej, niż się wszystkim wydaje.
Pomimo doskonałego nastroju, jaki towarzyszy mu w drodze do walki, Łukasz zapewnił, że zmiana nastawienia w klatce – tj. odstawienie na bok koleżeńskich relacji i zastąpienie ich morderczymi żądzami – nie będzie stanowiło dla niego żadnego problemu.

– Jak się klatka zamknie, to wszyscy wiemy, po co to robimy – powiedział. – Mamy walkę wieczoru, ciąży na mnie odpowiedzialność, aby to była walka wieczoru nie tylko z pozycji na karcie, ale też z bezpośredniej nazwy. Niech to będzie dobry pojedynek.

– Nie będziemy się oszczędzać, to mogę wam zagwarantować. Nikt nie cofnie łokcia, kolana. Niech się krew leje, ręce pękają, głowy pękają, niech to będzie fajna walka i widowiskowy nokaut, bo jeszcze chciałbym Heraklesa na starość dostać.

Juras nie był widziany w akcji od ponad dwóch lat, gdy pokonał w rewanżu Stjepana Bekavaca. Nigdy nie ukrywał, że szczególnie sportowo się nie prowadził.– Moja forma jest dla mnie jedną wielką niewiadomą – przyznał. – To, jak wyglądam w treningu, to jedno, a jak będzie wyglądało to w klatce, to druga rzecz. Ważę 20 kilogramów więcej niż normalnie, chociaż czuję się zdecydowanie lepiej, niż jak ciąłem te kilogramy.

– Jesteśmy gotowi na wszystko – kontynuował. – Mówiłem już wcześniej, że nie robiliśmy nie wiadomo ile zapasów, parteru, taktyki, sparingów, zadaniówek, szczególnie właśnie zapaśniczych, gdyż pewnie po takim mocnym tygodniu następne cztery leżałbym poskręcany. Niestety, już mi zdrowie nie pozwala na taką eksploatację. Mam 4 dychy, robię to od 22 lat i trzeba bardzo mądrze trenować.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

– Niczego już się w tym sporcie nie nauczę, więc postawiliśmy po prostu na parametry i pobudzenie tych parametrów, które będą decydowały o tym, jak spod Mariusza wstać, jak się obronić, jak szybko zerwać, trzymać dystans i z tego dystansu walić bomby.

– Chciałbym udowodnić, że nieprzecenione jest doświadczenie ze sportów walki – niezależnie od tego, co robię na co dzień i od mojej formy, która… Właśnie zadziwiająco dobrze się czuję i myślę, że lepiej się czuję niż przed ostatnimi pojedynkami, co jest trochę dziwne, bo trenowałem najmniej.
Jaki jest jego wymarzony nokaut?

– Obrotowy łokieć – odparł bez chwili zawahania.

Artykuły poświęcone KSW 61

Analiza i typ na walkę Pudzian vs. Juras
Typowanie całej gali
Przegląd najciekawszych kursów KSW 61

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button