Bukmacher MMAKSWPolskie MMAZakłady bukmacherskie MMA

Przegląd bukmacherski #19 – KSW 61: Pudzian vs. Juras

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gali KSW 61: Pudzianowski vs. Jurkowski.

W 19. odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na galę KSW 61: Pudzian vs. Juras w Gdańsku.

Mariusz Pudzianowski vs. Łukasz Jurkowski 1.50 – 2.60

Jest to oczywiście starcie pełne znaków zapytania dotyczących formy obu zawodników, bo najlepsze lata obaj mają dawno za sobą, ale… Choćby z tego powodu kursy bukmacherskie tak wyraźnie faworyzujące Pudziana uważam za przesadzone.

Szczegółowo walce tej przyjrzałem się w analizie, do której zapraszam tutaj. Tam też wyjaśniam, dlaczego minimalnie faworyzuję tutaj Jurasa.
W telegraficznym skrócie – Łukasz powinien mieć techniczną przewagę w każdym elemencie gry. Ma doświadczenie i instynkty zawodnika MMA z krwi i kości. Mariusz nie ma natomiast ani kowadeł w pięściach – także z uwagi na braki techniczne – ani umiejętności parterowych, które pozwoliłyby mu na poddanie Jurasa. A przynajmniej tak to wygląda na papierze.

Dlatego też kurs 2.60 na zwycięstwo Jurkowskiego uważam za interesujący. Pochyliłbym się też nad zwycięstwem Jurasa przez (T)KO lub na punkty – taki zakład jest wyceniony na 3.25 w zakładce Zakłady Specjalne w MMA.

Wiem też, że nie brakuje fanów zakładu na to, że walka zakończy się w pierwszej rundzie (1.85), ale szczerze mówiąc, podchodzę do tematu z rezerwą. Spodziewam się raczej taktycznego nastawienia Jurasa i punktowania z dystansu.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego – 1.50
Zwycięstwo Łukasza Jurkowskiego – 2.60
Zwycięstwo Łukasza Jurkowskiego przez (T)KO lub decyzję – 3.25
Walka skończy się w R1 – 1.85

Roman Szymański vs. Donovan Desmae 1.47 – 2.70

Debiutujący w KSW Donovan Desmae to naprawdę solidny zawodnik. Świetnie poukładany stójkowo, niezły zapaśniczo i parterowo. Ostatnio walczył o złoto wagi lekkiej Cage Warriors, przegrywając niejednogłośną decyzją. Mocny transfer KSW.
Owszem, Roman Szymański również potrafi odnaleźć się w każdej płaszczyźnie – a w parterze posiada nawet lepsze od Belga szlify – ale mam wątpliwości, czy starczy mu zapasów – a zatem w pewnym sensie także stójki – aby przenosić walkę na dół. W szermierce na pięści i kopnięcia spodziewam się natomiast przewagi debiutanta.

Szczegółowo walce tej przyjrzałem się w Typowaniu Gali.

Nie będę ukrywał wobec powyższego, że dziwi mnie tak wysoki kurs na zwycięstwo Belga. 2.70 wydaje się wręcz delikatnym nieporozumieniem… Jasne, Polak może zamęczyć go walką na chwyty, ale defensywa przed obaleniami Desmae stoi na solidnym poziomie.

Zadumałbym się też nad kursem 4.50, wedle którego Belg wygra na kartach sędziowskich. Taki wynik uważam za najbardziej prawdopodobny.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Romana Szymańskiego – 1.47
Zwycięstwo Donovana Desmae – 2.70
Zwycięstwo Donovan Desmae przez decyzję – 4.50

Tomasz Romanowski vs. Patrik Kincl 3.53 – 1.30

Co prawda minimalnie faworyzuję tutaj Patrika Kincla – szczegóły w Typowaniu – ale kurs na poziomie 3.53 na wiktorię Tomasza Romanowskiego uważam mocno zawyżony.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Tommy to twardy i charakterny bitnik, który nie odpuszcza. Posiada argumenty zarówno w stójce – lowkingi i sprawny boks – jak i w obszarze chwytanym, aby sprawić Czechowi poważne problemy, a może nawet skończyć w glorii zwycięzcy.

Wśród Zakładów Specjalnych znajdziemy też 10.00 na wiktorię Polaka jednogłośną decyzją sędziowską.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Patrika Kincla – 1.30
Zwycięstwo Tomasza Romanowskiego – 3.53
Zwycięstwo Tomasza Romanowskiego jednogłośną decyzją – 10.00

********

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN.

Szczegóły – tutaj.

********

Inne ciekawe kursy na KSW 61

Zwycięstwo Ivana Erslana – 1.33
Zwycięstwo Adam Niedźwiedzia – 2.53
Zwycięstwo Andreya Liezhnieva – 2.70

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button