Polskie MMA

XCage 9 / PLMMA 65 – Fijałka vs. Allan – wyniki na żywo

Wyniki gali XCage 9 / PLMMA 65, na której Michał Fijałka obronił pas mistrzowski kategorii półciężkiej w starciu z Johnem Allanem.

W walce wieczoru Michał Fijałka nie miał większych problemów z pokonaniem ściągniętego w ostatniej chwili na walkę Johna Allena. Polak po kilku pierwszych rozpoznawczych wymianach obalił Brazylijczyka i całą pierwszą rundę spędził na górze, walcząc o wypracowanie sobie pozycji do poddania. Defensywa parterowa Allena spisywała się jednak całkiem nieźle. W drugiej odsłonie Sztanga błyskawicznie ponownie przeniósł walkę do parteru, zmiękczył tym razem rywala kilkoma uderzeniami z góry, zajął jego plecy i zmusił do odklepania duszenia.

W pozostałych walkach karty głównej Damian Domachowski zdominował Damiana Pomockę w parterze, najpierw będąc o krok od uduszenia przeciwnika, a potem kończąc go ciosami z góry.

Czwarte z rzędu zwycięstwo zanotował Salim Touahri, który pokonał solidnego Matta Inmana. Po kilku wymianach krakowianin zdobył obalenie, ale nie był w stanie zagrozić tam rywalowi i w rezultacie sędzie przeniósł walkę na nogi. Tam Touahri potężnym prawym znalazł drogę do wątroby Brytyjczyka, który padł na deski jak rażony gromem, nie przejawiając żadnej ochoty do walki.

Wreszcie Gracja Szadziński podniósł się po ostatniej porażce z Bartłomiejem Koperą, fundując pierwszą w karierze porażkę Marcinowi Jabłońskiemu. Ten ostatni był aktywniejszy, ale znajdował się w permanentne defensywie, a jego uderzenia nie robiły większego wrażenia na szukającym okazji do zadania potężnych bomb rywalu. Szadziński w końcu przyszpilił do siatki uciekającego po łuku Jabłońskiego i tam ustrzelił go potężnym lewym z dołu.

XCage 9 / PLMMA 65: Fijałka vs. Allan

Walka wieczoru o pas mistrzowski wagi półciężkiej

93kg. Michał Fijałka (15-5-1) pok. Johna Allana (8-4) przez poddanie, R2

Karta główna

77 kg. Damian Domachowski (4-4) pok. Damiana Pomockę (5-6) przez TKO, R1
77 kg. Salim Touahri (9-1) pok. Matta Inmana (17-8) przez KO, R1
70 kg. Gracjan Szadziński (4-1) pok. Marcina Jabłońskiego (3-1) przez KO, R1
77 kg. Tomasz Zysk (1-0) pok. Daniela Lewandowskiego (1-2-1) przez TKO, R2
66 kg. Seweryn Gawarkiewicz pok. Arkadiusza Jakubczyka przez jednogłośną decyzję ^
66 kg. Piotr Wróblewski (2-0) pok. Sergiusza Uzarka (1-3) przez poddanie (trójkąt), R3

Karta wstępna

70 kg. Łukasz Sacharuk pok. Eliasza Zdzitowieckiego przez KO, R1^
66 kg. Dawid Wylegała pok. Macieja Szydłowskiego przez jednogłośną decyzję^
84 kg. Bartłomiej Gładkowicz pok. Mateusza Ciechanowskiego przez poddanie, R1^

^ – 3 rundy po 3 minuty

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button