UFC

Wyniki UFC Rio Rancho: Brok Weaver znokautowany nielegalnym kolanem przez Rodrigo Vargasa, wygrywa przez dyskwalifikację – VIDEO

Brok Weaver odniósł co prawda zwycięstwo w swoim pierwszym starciu pod sztandarem UFC przy okazji gali w Rio Rancho, ale nie tak wyobrażał sobie swój debiut.

Nietypowo zakończyła się walka pomiędzy otoczonym sporym medialnym zgiełkiem Brokiem Weaverem (15-4) i Rodrigo Vargasem (11-3) – ten drugi został bowiem zdyskwalifikowany za nieprzepisowe kolano na głowę znajdującego się w parterze rywala.

Początek pojedynku należał do Vargasa, który zdzielił Weavera dobrymi ciosami i przede wszystkim srogimi lowkingami na wysokości łydki, których Amerykanin kompletnie nie bronił. Z czasem Meksykanin przewrócił nawet rywala, trzymając go na dole plecami na siatce. W pewnej chwili wykluczył nawet nogi Amerykanina. Ten zaatakował gilotyną, ale Vargas przetrwał – nie bez problemów.

Z czasem Weaver zaczął wracać na nogi, ale Meksykanin zdzielił go seriami uderzeń, potem znów zaciągając go do na dół. Gdy natomiast Weaver ponownie wracał na nogi, na Vargasa spadła pomroczność jasna i grzmotnął rywala kolanem w głowę – mocno i soczyście. Sędzia natychmiast przerwał walkę, nie czekając nawet na to, aby sprawdzić stan zdrowia poszkodowanego. Uznał, że stracił on na chwilę przytomność i dalsza walka nie ma sensu.
Vargas został zdyskwalifikowany.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1228870006194102272?s=20

Ociekający pewnością siebie w drodze do walki Brok Weaver nie był zadowolony z takiego rezultatu, już po ogłoszeniu przyznającego my zwycięstwo w debiucie werdyktu zapowiadając Rodrigo Weaverowi rewanż.

Dla Meksykanina jest to druga porażka z rzędu w UFC. Jego aktualny bilans w UFC wynosi 0-2.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

UFC Rio Rancho: Błachowicz vs. Anderson II – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button