UFC

Wyniki UFC Praga: Stefan Struve poddał Marcosa Rogerio de Limę – VIDEO

Stfan Struve powrócił na zwycięskie tory w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze poddając Marcosa Rogerio de Limę.

W co-main evencie gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze Stefan Struve (29-11) poddał w drugiej rundzie Marcosa Rogerio de Limę (16-6-1).
Już w pierwszej akcji de Lima posłał Struve na deski prawym cepem w kontrze na kopnięcie. Holender wylądował na deskach, przesunięty następnie pod siatkę. Wbity w ogrodzenie, Struve zainkasował jeszcze kilka uderzeń w góry, pracując jednak nad poprawieniem pozycji. Z czasem odzyskał gardę, atakując kimurą. Brazylijczyk powstrzymał jednak jego próby, atakując kolejnymi uderzeniami z góry. Kolejne bomby spadły na głowę uwięzionego na plecach pod siatką Wieżowca. De Lima przeszedł do półgardy. Minuta do końca. Struve próbuje znaleźć nieco przestrzeni, ale oddaje pozycję boczną – a potem dosiad. 30 sekund do końca walki. Struve unieruchamia jednak rywala i do końca rundy nie obserwujemy już żadnych uderzeń.

W pierwszej akcji drugiej rundy Brazylijczyk z ciosami skrócił dystans, przechodząc do klinczu i tam szukając obalenia. Struve zdołał jednak sam przewrócić rywala, trafiając do jego półgardy. Stamtąd cierpliwie i metodycznie pracował nad trójkątem rękami – i w końcu przy bierności Brazylijczyka dopiął swego, zmuszając de Limę do klepania.

https://twitter.com/SteveKMMA/status/1099417641603592192

Holender przerywa w ten sposób czarną serię trzech porażek, ratując się prawdopodobnie przed zwolnieniem z UFC. Prawdopodobnie nie ma to jednak znaczenia, bo Holender po walce ogłosił zakończenie kariery – choć zaznaczył, że może jeszcze sprawę przemyśleć.

*****

UFC Praga: Błachowicz vs. Santos – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button