UFC

Wyniki UFC Praga: Dwight Grant ubija Carlo Pedersoliego Jr. w ostatniej sekundzie pierwszej rundy – video

Dwight Grant miał sporo problemów z Carlo Pedersolim Jr. przez kilka minut pierwszej rundy, ale w samej końcówce ubił Włocha.

W wyróżnionej walce karty wstępnej praskiej gali UFC on ESPN+ 3 Carlo Pedersoli Jr. (11-3) radził sobie dobrze z Dwightem Grantem (8-3), ale w ostatnich sekundach pozwolił, aby zawładnęły nim mordercze żądze – i skończył ubity.
Obaj zawodnicy rozpoczęli od szermierki w stójce. Walczący z odwrotnej pozycji Włoch chętnie korzystał z kopnięć, poszukując też obszernej lewicy, także w kontrach. Spróbował też kilku obaleń, ale Grant dobrze się wybronił. Ostra wymiana w półdystansie – obaj trafiają, ale to Włoch kończy kolanem na głowę w klinczu. Pedersoli próbował ustawiać sobie ciosami Amerykanina pod kopnięcia na głowę – z obu nóg. Grant był jednak czujny, choć zainkasował kilka srogich middlekicków. Włoch poszukał kolejnego obalenia i choć był bliski jego finalizacji, to jednak Amerykanin zdołał wrócić na nogi. W stójce przewaga Włocha zaczęła rosnąć – trafił srogim prawym, dołożył kopnięcia frontalne na schaby. W ostatnich sekundach Pedersoli ponownie jednak poszukał kopnięcia na głowę a la TJ Dillashaw, tym razem z odwrotnej pozycji – ale zainkasował srogiego krosa w kontrze, który wystrzelił jego ochraniacz na szczękę w powietrze! Włoch padł na deski, okrutnie naruszony. Seria uderzeń z góry i na sekundę przed końcem rundy sędzia Marc Goddard przerwał walkę!

https://twitter.com/SteveKMMA/status/1099379893928751104

https://twitter.com/streetfitebanch/status/1099381627489341441

Amerykanin odnosi w ten sposób premierowe zwycięstwo w oktagonie po przegranym debiucie z Zakiem Ottowem. Dla włoskiego zawodnika jest to druga z rzędu przegrana przez nokaut – poprzednio został ubity przez Alexa Oliveirę.

*****

UFC Praga: Błachowicz vs. Santos – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button