UFC

Wyniki UFC Praga: Chris Fishgold udusił Daniela Teymura – video

Były mistrz wagi lekkiej Cage Warriors Chris Fishgold odniósł premierowe zwycięstwo w oktagonie, poddając w Pradze Daniela Teymura.

W starciu pomiędzy zawodnikami walczącymi o pierwsze zwycięstwo w oktagonie Chris Fishgold (18-2-1) poddał w drugiej rundzie Daniela Teymura (6-3) podczas gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze.
Fishgold od razu ruszył do obalenia – Teymur wybronił się przed pieszą próbą, ostentacyjnie chwytając się siatki. Sędzia Herb Dean od razu ukarał go odjęciem punktu, wznawiając walkę w klinczu – tam Brytyjczyk harował nad obaleniem, ale sam znalazł się na plecach, inkasując kilka uderzeń z góry. Szwed poszukał skrętówki, potem wracając na nogi. W stójce zdzielił rywala kilkoma uderzeniami – Fishgold poszedł po obalenie, ale bez powodzenia. Chwilę potem spróbował raz jeszcze przenieść walkę do parteru, prawie zachodząc nawet Teymurowi za plecy w stójce, ale ten zdołał się wykaraskać – ba, ostrzelał też rywala bombami z góry. Fishgold zdołał z czasem wrócić na nogi. Obaj oddychali ciężko. Ostre wymiany w stójce, cepy latają na lewo i prawo – ale to te Brytyjczyka dochodzą! Szwed naruszony, szuka obrotowego backfista, ale Fishgold schodzi do nóg i kładzie go na plecach. Z góry rozpuszcza uderzenia, w końcówce rundy atakując ciasną balachą. Teymur pokazuje jednak nie lada serce i nie klepie. Koniec rundy.

Na otwarcie drugiej rundy były mistrz Cage Warriors przeniósł walkę do parteru, następnie zachodząc Szwedowi za plecy, zapinając ciasne duszenie i zmuszając go do klepania.

Chris Fishgold powraca w ten sposób na zwycięskie tory po przegranym przez nokaut debiucie z Calvinem Kattarem. Daniel Teymur po trzeciej z rzędu porażce prawdopodobnie żegna się z UFC.

*****

UFC Praga: Błachowicz vs. Santos – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button