UFC

Wyniki UFC 230: Daniel Cormier z dziecinną łatwością poddaje Derricka Lewisa – video

Niespodzianki nie było – Daniel Cormier bez problemów pokonał Derricka Lewisa w walce wieczoru nowojorskiej gali UFC 230 w Madison Square Garden.

Daniel Cormier (22-1) obronił pas mistrzowski wagi ciężkiej, w walce wieczoru gali UFC 230 w Nowym Jorku pokonując Derricka Lewisa (21-6) przez poddanie w drugiej rundzie.
Lewis rozpoczął walkę od serii kopnięć – na korpus, na nogi i na głowę. Szczególnie to ostatnie było bliskie powodzenia. Cormier w rezultacie szybko skrócił dystans i bez większych problemów przewrócił pretendenta.

Z góry kontrolował go z półgardy i uderzał krótkimi ciosami i łokciami. W połowie rundy Czarna Bestia wrócił jednak na nogi, choć pozostał unieruchomiony w klinczu. Z tej pozycji mistrz z dziecinną łatwością obalił go zejściem do nogi. Z półgardy gnębił Lewisa krótkimi łokciami, później rozpuszczając ciężkie uderzenia. Derrick nie miał większego pojęcia, co robić, ale ostatnie kilkadziesiąt sekund spędził pod siatką, wykluczając jedną rękę Cormiera i ratując się przed kolejnymi bombami.

Na początku drugiej rundy Lewis rozpuścił kilka razy ręce, ale Cormier dobrze kontrolował dystans, w porę odskakując. W końcu uznał, że wystarczy i ustawiwszy sobie pretendenta na siatce, ponownie z łatwością go obalił, następnie zachodząc próbującemu wstawać rywalowi za plecy, skąd go udusił.

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1058940050912763904

*****

UFC 230: Cormier vs. Lewis – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Back to top button