UFC

Wyniki UFC 217: Ricardo Ramos spektakularnie nokautuje Aiemanna Zahabiego – video

Ricardo Ramos wygrał swoją drugą walkę w oktagonie UFC, przepięknym nokautem usypiając Aiemanna Zahabiego podczas UFC 217.

Ricardo Ramos (11-1) popisał się spektakularnym nokautem w otwierającej galę UFC 217 w Nowym Jorku walce z niepokonanym wcześniej Aiemannem Zahabim (7-1).
Pierwsza runda toczyła się głónie w stójce, nie wliczając ostrej kulanki na samym początku i udanego obalenia Brazylijczyka w końcówce. Na nogach mocniej trafiał Zahabi, ale to bardziej poukładany w swoich poczynaniach Ramos był znacznie aktywniejszy, trafiając częściej – ciosami prostymi i przede wszystkim mocnymi lowkingami, które mocno osłabiły mobilność Kanadyjczyka.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/926951216868929536

Druga runda stała pod znakiem wymian kickbokserskich. Mobilny Brazylijczyk ostrzeliwał rywala prostymi i lowkingami, próbując też nieudanych obaleń, ale Zahabi tym razem trafiał częściej, regularnie wywierając presję. Zaczął dobrze pracować lewym prostym, a sporo sukcesów przyniosły mu też podbródkowe.

W trzeciej rundzie to Kanadyjczyk nadal był aktywniejszy, próbując zamykać rywala na siatce. I w pewnej chwili dopiął swego, ale okazało się to początkiem jego końca. Ramos spróbował najpierw odejść spod ogrodzenie z obrotowym łokciem, ale nie trafił czysto – poprawka okazała się jednak skuteczne i kompletnie odciął Zahabiego od zmysłów.

Dla 22-latka jest to drugie z rzędu zwycięstwo pod banderą UFC.

*****

UFC 217 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button