KSWPolskie MMA

„Wie, że może kompletnie inaczej rozegrać tę walkę” – Mamed Khalidov chce rewanżu z Roberto Soldiciem

Martin Lewandowski nie ukrywa, że chciałby, aby Mamed Khalidov powrócił do klatki KSW, choć sprawa nie jest jeszcze przesądzona.
Jak bumerang powraca temat sportowej przyszłości byłego mistrza wagi średniej KSW i jednego z pionierów nadwiślańskiej sceny MMA Mameda Khalidova.

W grudniu zeszłego roku Czeczen został ciężko znokautowany przez Roberto Soldicia, porażkę przypłacając poważnymi obrażeniami kości twarzy. Jego dalsza sportowa kariera stanęła pod dużym znakiem zapytania.
Na początku stycznia 41-latek w nieszczególnie zawoalowany sposób zasugerował, że nigdzie się jeszcze nie wybiera. Porażkę zrzucił na karb emocji, który dał się ponieść w finalnej wymianie, zapewniając, że nie miała ona żadnego związku z jego zaawansowanym wiekiem czy jakimikolwiek deficytami szybkościowymi.

Jak natomiast sytuacja przedstawia się dzisiaj? O to współwłaściciela KSW Martina Lewandowskiego zapytał Jarosław Świątek z portalu MyMMA.pl.

– Mamed rzeczywiście, i to mówi poważnie, chce wrócić do klatki KSW – powiedział polski promotor. – Myślę, że pierwszą walką, którą chciałby od razu stoczyć, jest walka z Roberto.

– Poszedł bardzo odważnie w tą wymianę i tak de facto to Roberto narzucił swój gameplan, styl walki i wszystko. I Mamed w to poszedł i niefortunnie tak a nie inaczej się złożyło.

– Myślę, że sobie mocno przemyślał, wie, że może kompletnie inaczej rozegrać tę walkę i to też rozumiem.

Potencjalnego rewanżu z chorwackim Robocopem nie wyklucza też Maciej Kawulski, który kilka tygodni temu podkreślił, że Mamed Khalidov już nie raz, nie dwa bywał skreślany, a jednak powracał w chwale.W mediach od dłuższego czasu krąży też temat możliwej walki Czeczena z Mariuszem Pudzianowskim. Zainteresowanie takim zestawieniem wyraził niedawno Martin Lewandowski.

Jak jednak podkreślił polski promotor, decyzja o powrocie Khalidova do klatki wcale nie jest jeszcze przesądzona.

– To jest trochę tak, że my tutaj w tym przypadku musimy być trochę takim głosem rozsądku – powiedział Martin. – Bo jak zapytasz zawodników – przynajmniej tych z krwi i kości, którzy mają jaja, tych prawdziwych mistrzów, a w przypadku Mameda: legend MMA – to ci faceci nigdy nie wymiękali. Zawsze szukali wyzwań itd., więc on jest jak najbardziej… Podleczy się, na kontrolę przyjedzie jeszcze pewnie nie raz do MML-u.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Będzie wszystko ok. I on jest na „tak”. Myślę, że jak zapytamy lekarzy, to lekarze będą raczej na „nie”, bo po co ryzykować itd. I my musimy tutaj znaleźć ten balans w tym wszystkim pomiędzy chęciami Mameda i zrozumieniem tego aspektu sportowego, wyzwań – i takiego czysto pragmatycznego podejścia lekarskiego. Co się może wydarzyć? Dlaczego? I tak dalej, i tak dalej. Ale to jest za szybko, żeby mówić.

– Na tą chwilę pytasz mnie? Oczywiście, że chciałbym, żeby Mamed wrócił. Wydaje mi się, że nikt nie chciałby się rozstawać jeszcze przez najbliższych kilka lat z postacią Mameda Khalidova. Jeżeli więc zdrowie pozwoli i my też uznamy, że… Ten głos rozsądku… Może nie czujemy się tutaj lekarzami i na tyle specjalistami, żeby decydować, ale jednak pewne konsultacje… No jednak my musimy też stwierdzić, czy chcemy wziąć tę odpowiedzialność na nasze barki jako Federacja KSW.
– Nie chcę tutaj mówić, że to będzie jakaś niebezpieczna walka, bo na razie wszystko się tam świetnie goi, tylko jest dużo jeszcze znaków zapytania, na które odpowiedzi dopiero z czasem się pojawią.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button