Charles Oliveira odpowiedział na wyzwanie „ziomka” Nate’a Diaza

Sztab Charlesa Oliveiry i później sam Brazylijczyk odpowiedzieli na wyzwanie ze strony Nate’a Diaza.

Gdy w grudniu ubiegłego roku w ramach gali UFC 256 zdominował na pełnym dystansie Tony’ego Fergusona, Charles Oliveira nie pozostawił wątpliwości, że jego celem w kolejnym starciu jest tytuł mistrzowski kategorii lekkiej.

Trudno więc dziwić się, że po styczniowej gali UFC 257, którą zwieńczył wielkie zwycięstwo Dustina Poiriera w rewanżu z Conorem McGregorem, Brazylijczyk zaprosił w oktagonowe tany Amerykanina, wierząc, że wobec absencji Khabiba Nurmagomedova jest to jedyne logiczne zestawienie mistrzowskie.
Tymczasem niespodziewanie kilka dni temu pełną gotowość do walki z do Bronxem wyraził sposobiący się do powrotu Nate Diaz. Stocktończyk obwieścił, że interesują go wyłącznie walki ze zwycięzcami, a za takowych uważa właśnie Charlesa Oliveirę oraz Dustina Poiriera.

Do Bronx nie odniósł się co prawda do wyzwania ze strony młodszego ze stocktońskich braci, ale w środę uczynił to jego trener Diego Lima…

– Szczerze mówiąc, ta walka nie ma dla nas sensu – stwierdził w rozmowie z AgFight.com. – Nate nie jest aktywny, nie jest sklasyfikowany. Do tej walki mogłoby dojść tylko z finansowych względów. Ale nawet wtedy nie sądzę, aby była dla nas korzystna.

– Wiemy wszyscy, że McGregor sprzedaje się najlepiej. Każdy, z kim się mierzy, również. Nate nie jest na takim poziomie.– Naszym celem pozostaje pas. Nawet jeśli walka ta jest warta uwagi ze względów finansowych, niczego nie da karierze Charlesa. Cele jest tylko jeden – pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Rzecz jednak w tym, że coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że w czubie wagi lekkiej dojdzie do trylogii Dustina Poiriera z Conorem McGregorem i starcia Michaela Chandlera z Justinem Gaethje – a to wyrzuciłoby Charlesa Oliveirę poza rozgrywkę mistrzowską, przynajmniej na jakiś czas.

Kto wie zatem, czy konfrontacja z nadal cieszącym się gigantyczną popularnością Natem Diazem nie będzie dlań najlepszą dostępną.

Aktualizacja: Brazylijczyk odniósł się do wyzwania Amerykanina.

– Status: brak zainteresowania, ziomku – napisał. – Cel: pas mistrzowski wagi lekkiej.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply