Battlefield FC

Wagner Prado wraca do kategorii półciężkiej – nadal poza KSW

Mogący pochwalić się dwoma nokautami pod flagą KSW Wagner Prado kolejny pojedynek stoczy pod flagą południowokoreańskiej organizacji Battlefield FC.

Wagner Prado (15-4) wraca do kategorii półciężkiej, ale nie pod sztandarem KSW. Brazylijski zawodnik wystąpi podczas gali Battlefield FC 2, która odbędzie się 27 lipca w Makau. Jego rywalem będzie Doo Hwan Kim (12-5) z Korei Południowej.

Zobacz także: trener ujawnia, jak Khabib Nurmagomedov zainwestował pieniądze z walki z Conorem McGregorem

Zwyciężając pięć z sześciu walk po zwolnieniu z UFC – pokonał między innymi Johnny’ego Walkera – Wagner Prado zawitał do KSW, gdzie wygrał przez nokauty dwie walki – z Chrisem Fieldsem i Łukaszem Parobcem.

Ostatnio jednak skusił się na starcie pod banderą RCC w kategorii ciężkiej, przegrywając na początku maja z Antonem Vyaziginem przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Nie jest żadnym sekretem, że decyzją o wojażu do Rosji nie wzbudził zachwytu szefostwa KSW, a przegrywając, stracił też kolejkę w walce o złoto 93 kilogramów polskiego giganta.

30-letni Doo Hwan Kim znajduje się na fali trzech zwycięstw. Ostatnią porażkę zadał mu nieco ponad rok temu udanie rywalizujący od jakiegoś czasu w UFC Jimmy Crute.
Podczas gali Battlefield FC 2 do akcji powrócą między innymi Will Brooks i Abel Trujillo, którzy staną naprzeciwko siebie, czy Bryan Caraway, który skrzyżuje rękawice z Rają Shippenem.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button