UFC

Tyron Woodley vs. Stephen Thompson na UFC 205

Tyron Woodley stanie do walki ze Stephenem Thompsonem na gali UFC 205 w Nowym Jorku.

W swojej pierwszej obronie pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej Tyron Woodley (16-3) zmierzy się ze Stephenem Thompsonem (13-1) na gali UFC 205, która odbędzie się 12 listopada w Nowym Jorku. Mistrz poinformował o zestawieniu w studio FOX przed ceremonią prezentacji zawodników na gali UFC Fight Night 94.

Tym samym nie powiodły się starania Woodley’a, który dwoił się i troił, byle w swojej pierwszej obronie pasa mistrzowskiego uniknąć Thompsona, zamiast niego celując w Georgesa Saint-Pierre’a lub Nicka Diaza. Jako mistrz T-Wood otrzymuje jednak procent ze sprzedaży PPV, a występując na gali UFC 205, ma niemal pewność, że wydarzenie sprzeda się wybornie – zwłaszcza, że w walce wieczoru najprawdopodobniej naprzeciwko Eddiego Alvareza stanie Conor McGregor.

Woodley znajduje się na fali trzech wygranych. Po ubiciu Dong Hyun Kima i niejednogłośnym zwycięstwie z Kelvinem Gastelumem miał zmierzyć się z Johnym Hendricksem, ale ten nie potrafił zrobić wagi i walka została odwołana. Woodley zdecydował się przeczekać, w rezultacie nie walcząc przez półtora roku. Powrócił na lipcowej gali UFC 201, nokautując Robbiego Lawlera i odbierając mu pas mistrzowski.

Thompson znajduje się na fali siedmiu zwycięstw, w tym czterech przed czasem. W pokonanym polu zostawiał między innymi Roberta Whittakera, Jake’a Ellenbergera czy Johny’ego Hendricksa, a ostatnio widziany był w akcji na czerwcowej gali UFC Fight Night 89, pewnie wypunktowując Rory’ego MacDonalda.

Pojedynek zapowiada się jako trudna przeprawa dla mistrza. Thompson swoim stylem walki na dystans, doskonałą pracą na nogach i przebogatym arsenałem niesygnalizowanych kopnięć oraz soczystych kontr bokserskich mocno utrudnia zapaśnikom próby obaleń. Nawet w klinczu obalenie go jest bardzo trudne. Dodatkowo, dysponuje bardzo dobrą kondycją, która na dystansie pięciu rund została ostatnio potwierdzona. Woodley nie będzie jednak bez szans, bo uderza piekielnie mocno i zwłaszcza na początku walki posiada ogromna dynamikę, która może okazać się kluczem do ustrzelenia pretendenta. Biorąc jednak pod uwagę formę, jaką prezentuje ostatnio Wonderboy, trzeba widzieć go w roli faworyta.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Tyron Woodley – 2.25
Stephen Thompson – 1.55

Aktualna rozpiska UFC 205

170 lbs: Tyron Woodley (16-3) vs. Stephen Thompson (13-1)
185 lbs: Chris Weidman (13-1) vs. Yoel Romero (11-1)
170 lbs: Donald Cerrone (31-7) vs. Kelvin Gastelum (12-2)
185 lbs: Rashad Evans (19-5-1) vs. Tim Kennedy (18-5)
155 lbs: Al Iaquinta (12-3-1) vs. Thiago Alves (21-10)
205 lbs: Marcos Rogerio de Lima (14-3-1) vs. Gian Villante (14-7)
145 lbs: Frankie Edgar (20-5-1) vs. Jeremy Stephens (25-12)
135 lbs: Liz Carmouche (10-5) vs. Katlyn Chookagian (8-0)

Powiązane artykuły

Back to top button