Polskie MMAUFC

Joanna Jędrzejczyk vs. Karolina Kowalkiewicz na UFC 205

Na nowojorskiej gali UFC 205 dojdzie do polsko-polskiej walki między Joanną Jędrzejczyk i Karoliną Kowalkiewicz.

AKTUALIZACJA: walka została oficjalnie potwierdzona przez UFC.

Mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk (12-0) w swojej czwartej obronie pasa mistrzowskiego kategorii słomkowej zmierzy się z Karoliną Kowalkiewicz (10-0) na gali UFC 205 w Nowym Jorku. Informację podał portal FloCombat.com.

Wcześniej mistrzyni potwierdziła na Twitterze, że podpisała kontrakt na nową walkę i wszystko wskazuje na to, że jej rywalką będzie właśnie Kowalkiewicz. Zwłaszcza, że wkrótce opublikowała ona następujące zdjęcie na Twitterze:

Przypomnijmy, że we wtorek w Nowym Jorku odbędzie się konferencja prasowa, na której Dana White ma ogłosić pełną rozpiskę UFC 205 i to prawdopodobnie na tę okoliczność podopieczna Łukasza Zaborowskiego wybiera się do Stanów Zjednoczonych.

Zawodniczka Arachionu Olsztyn, która obecnie trenuj w American Top Team, dwoma zwycięstwami utorowała sobie drogę do pasa mistrzowskiego, przejmując go następnie od Calri Esparzy. Później odprawiała Jessicę Penne i Valerie Letourneau, by ostatnio – na lipcowej gali TUF 23 Finale – ponownie zmierzyć się z Claudią Gadelhą i pokonać ją na punkty.

Kowalkiewicz stoczyła jak dotychczas trzy walki pod banderą UFC, wszystkie wygrywając decyzjami sędziowskimi. Najpierw wypunktowała Randę Markos, potem nie dała szans Heather Clark i wreszcie ostatnio na lipcowej gali UFC 201 pokonała Rose Namajunas, wysuwając się na czoło w wyścigu o złoto.

Wydaje się, że starcie toczone będzie przede wszystkim w stójce – Kowalkiewicz mogłaby próbować przenosić walkę na ziemię i zapewne spróbuje to robić, choćby po to, aby urozmaicić swoją grę, ale jeśli nawet przewróci Jędrzejczyk, to utrzymanie mistrzyni na plecach będzie piekielnie trudne. W stójce natomiast przewaga należeć powinna do Jędrzejczyk, który z każdą walką pokazuje coraz to szerszy wachlarz umiejętności – ostatnio, dla przykładu, zaprezentowała kapitalną walkę z odwrotnej pozycji, co czynią ją teraz piekielnie trudną do rozczytania. Poza przewagą techniczną i arsenałową mistrzyni powinna też być wyraźnie szybsza. Kowalkiewicz wyróżniają świetna kondycja, ciągła presja, niebywała odporność i ogromna aktywność, dzięki którym łamie mentalnie swoje rywalki, a i jej klincz, z soczystymi łokciami i kolanami, wygląda ostatnimi czasy obiecująco. Przeciwko Jędrzejczyk, która od strony kondycyjnej nie powinna ustępować pretendentce, atuty te mogą okazać się jednak niewystarczające.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Joanna Jędrzejczyk – 1.30
Karolina Kowalkiewicz – 3.00

Aktualna rozpiska UFC 205

170 lbs: Tyron Woodley (16-3) vs. Stephen Thompson (13-1)
115 lbs: Joanna Jędrzejczyk (12-0) vs. Karolina Kowalkiewicz (10-0)
185 lbs: Chris Weidman (13-1) vs. Yoel Romero (11-1) – niepotwierdzone
170 lbs: Donald Cerrone (31-7) vs. Kelvin Gastelum (12-2)
185 lbs: Rashad Evans (19-5-1) vs. Tim Kennedy (18-5)
155 lbs: Thiago Alves (21-10) vs. Jim Miller (27-8) – niepotwierdzone
145 lbs: Frankie Edgar (20-5-1) vs. Jeremy Stephens (25-12)
185 lbs: Rafael Natal (21-7-1) vs. Tim Boetsch (19-10)
170 lbs: Lyman Good (19-3) vs. Belal Muhammad (10-1)
135 lbs: Liz Carmouche (10-5) vs. Katlyn Chookagian (8-0)

Powiązane artykuły

Back to top button