Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Luque vs. Muhammad 2

Analizy najważniejszych walk i typowanie całej gali UFC FN: Luque vs. Muhammad 2, która odbędzie się dzisiaj w Las Vegas.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.
Gala rozpocznie się o godzinie 23:30 czasu polskiego na w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Karta główna od 02:30 na Polsat Sport, UFC Fight Pass i eFortuna.pl

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

170 lb: Andre Fialho (14-4) vs. Miguel Beza (10-2)

Kursy bukmacherskie: Andre Fialho vs. Miguel Baeza 2.45 – 1.55

Bartłomiej Stachura: Miguel Baeza to zawodnik lepiej poukładany technicznie w każdej w zasadzie płaszczyźnie. Przegrał jednak dwie ostatnie walki – ostatnią przez nokaut, poprzednią po wojnie – co jak najbardziej może odbić się na jego pewności siebie i zaufaniu do własnych umiejętności, a co za tym idzie – aktywności.

Dodatkowo, Baeza miewa okrutny nawyk niebu obrzydły walki z zadartą nieco szczęką, w wyprostowanej pozycji, a na domiar złego nie jest szczególnie trudny do ustawienia na ogrodzeniu – cofa się bowiem często w linii. Mając zaś na uwadze, że Fialho to oktagonowy rzeźnik, który naciera ostro, a walka odbędzie się w małym oktagonie, nie sposób wykluczyć scenariusza, w którym Portugalczyk zamyka rywala na ogrodzeniu, tam rozstrzygając walkę uderzeniami.
Ostrych spięć nie będzie tutaj brakował, ale technikę Baezy stawiam ponad ciężkie pięści Fialho. Szybkość ponad siłę. Proste ponad sierpy. Wszechstronność ponad, przyjmijmy, jednowymiarowość.

Baeza wygra na punkty, a w szermierce kicbkoerskiej pomoże mu też zagrożenie zapaśnicze, jakie wniesie do oktagonu. Jestem jednak piekielnie daleki od skreślania Fialho – to rzeźnik, a po ostatnich niepowodzeniach mentalność Baezy stoi pod znakiem zapytania.

Zwycięzca: Miguel Baeza przez decyzję

185 lb: Caio Borralho (10-1) vs. Gadzhi Omargadzhiev (13-0)

Kursy bukmacherskie: Caio Borralho vs. Gadzhi Omargadzhiev

Bartłomiej Stachura: nie jest to najłatwiejszy do wytypowania pojedynek choćby z tego względu, że dla obu będzie to debiut pod sztandarem UFC, co każe zadumać się nad potencjalnymi motylami w brzuchu, które mogą odbić się na ich dyspozycji.

Pod kątem technicznym mamy tutaj konfrontację odrobinę karatecko usposobionego stójkowicza i solidnego parterowca z Brazylii z mocnym rosyjskim zapaśnikiem. Jakie są zatem potencjalne scenariusze? Otóż, Borralho ustrzeli na nogach lub poskręca w parterze, albo też zostanie skontrolowany z góry, może nawet rozbity. W poddanie wątpię.

Nie będę ukrywał, że mam tutaj poważną zagwozdkę, ale… Mały oktagon oraz świadomość swoich mocnych stron – zapasów – powodują, że minimalnie faworyzuję tutaj wiedzącego, po co wchodzi do klatki Omargadzhieva. Skomplikuje Brazylijczykowi stójkę i parter zapasami, nie dając mu rozwinąć skrzydeł w żadnej z tych płaszczyzn.

Zwycięzca: Gadzhi Omargadzhiev przez decyzję

170 lb: Vicente Luque (21-7-1) vs. Belal Muhammad (20-3)

Kursy bukmacherskie: Vicente Luque vs. Belal Muhammad 1.50 – 2.59

Bartłomiej Stachura: z którejkolwiek strony nie spojrzę na ten pojedynek, widzę go tak samo – jako starcie stójkowicza ze srogim narzędziem antyzapaśniczym w osobie Brazylijczyka z zapaśnikiem/klinczerem w osobie Amerykanina.

Walka w stójce faworyzuje Luque, który potrafi kapitalnie korzystać z atomowych niskich kopnięć na wysokości łydki – sporo takowych Muhammad zainkasował od Limy! – oraz lewego sierpowego, zarówno w kontrze, jak i w kombinacjach. Muhammad może notować pewne sukcesy na nogach, ale szermierka na pięści z Luque stanowić będzie dla niego ogromne ryzyko. Ot, zabawa zapałkami w beczce prochu. Amerykanin poszuka więc tutaj obaleń, co niewątpliwie ułatwi mu mały oktagon.Brazylijczyk nie jest gigantem pod kątem defensywy zapaśniczej, ale posiada kapitalne narzędzie, które może mu się w tej walce bardzo przydać – frontalne duszenia, którymi może kontrować próby obaleń. Czy złapie Muhammada w jakieś poddanie? Mając na uwadze, że Amerykanin jeszcze nigdy w karierze nie klepał, łatwo o to nie będzie, ale… Brabo może bardzo przydać się Luque do neutralizowania prób zapaśniczych, odwracania pozycji.

Prawdopodobnie przewaga kondycyjna należeć będzie tutaj do Muhammada, choć głowy bym za to nie dał. Jeśli Brazylijczyk postawi mocny opór zapaśniczy, pasek z energią Amerykanina może kurczyć się szybciej.
Nie przywiązując większego wagi do pierwszej walki – obaj mocno się od tego czasu rozwinęli – jestem daleki od odbierania szans Muhammadowi. Może zamęczyć w klinczu, w parterze.

Natomiast spodziewam się, że przewaga stójkowa Luque wespół z jego frontalnymi duszeniami w charakterze antyzapasów okażą się przeszkodą nie do przeskoczenia dla Muhammada, którego, przyznam szczerze, uważam za overachievera – zawodnika, który już zaszedł dalej, niż wskazywałby na to jego potencjał. Vicente Luque to nie 45-letni Maia i Thompson, zielony Lima czy średniak Good. To raczej klasa zbliżona do Edwardsa, więc…

Zwycięzca: Vicente Luque przez (T)KO

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Luque - Muhammad
1.50 - 2.59

Luque
Borralho - Omargadzhiev
2.09 - 1.74

Omargadzhiev
Fialho - Baeza
2.45 - 1.55

Baeza
Silva M. - Yanan
1.20 - 4.56

Silva
Lazzez - Loosa
1.45 - 2.76

Lazzez
Clark - Knight
1.54 - 2.48

Clark
Ogden - Leavitt
1.67 - 2.20

Ogden
Alateng - Croom
1.57 - 2.41

Alateng
Hughes - Nunes
2.79 - 1.44

Nunes
Lansberg - Kianzad
4.29 - 1.22

Kianzad
Garcia - Ronson
1.95 - 1.85

Ronson
Klose - Jenkins
1.13 - 5.96

Klose
Laramie - Sabatini
4.56 - 1.20

Sabatini
Barnett - Buday
2.91 - 1.41

Buday
Ostatnia gala11-1
Łącznie2377-1303
Poprawne64,59 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Back to top button