Boks

Trylogia potwierdzona – Anderson Silva zmierzy się z Chaelem Sonnenem, tym razem w formule bokserskiej

Anderson Silva i Chael Sonnen po raz kolejny skrzyżują rękawice – tym razem te duże w ringu bokserskim.

Może i przyprószeni już delikatnie siwizną, ale Anderson Silva i Chael Sonnen pójdą w bitewne tany po raz trzeci – tym razem w formule bokserskiej.

Zawodnicy ogłosili, że ich starcie odbędzie się już 15 czerwca w Sao Paulo. Z kolei dziennikarz Ariel Helwani przekazał, że walka jest zaplanowana na pięć 2-minutowych rund. Jej limit wagowy to 216 funtów.

49-letni już Brazylijczyk zakończył karierę w formule MMA w 2020 roku. Przeniósłszy się do boksu, stoczył tam trzy walki – pokonał decyzją Julio Cesara Chaveza Jr., znokautował Tito Ortiza i przegrał na punkty z Jake’iem Paulem.

47-letni Chael Sonnen nie był widziany w akcji od 2019 roku. Przegrał wtedy przez nokaut z Lyoto Machidą pod sztandarem Bellatora. Od tamtego czasu Amerykanin skupia się na działalności medialnej i komentatorskiej.

Silva i Sonnen mierzyli się w UFC dwukrotnie. W 2010 roku Brazylijczyk wygrał przez poddanie w piątej rundzie, powracając z bardzo dalekiej podróży – wyraźnie przegrywał bowiem na kartach sędziowskich, męczony z góry przez Amerykanina.

Dwa lata później w rewanżu Pająk znokautował Gangstera z Oregonu w drugiej rundzie.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button