Boks

Sroga bijatyka! Nate Diaz zrewanżował się Jorge Masvidalowi za porażkę z 2019 roku!

Nie brakowało ostrych wymian w bokserskim rewanżu Nate’a Diaza z Jorge Masvidalem, który odbył się Anaheim.

Nate Diaz i Jorge Masvidal dali bardzo dobre widowisko w pojedynku wieńczącym bokserską galę w Anaheim. Był to rewanż za walkę, jaką w 2019 roku stoczyli w ramach UFC, wygraną wtedy przez techniczny nokaut – na skutek przerwania lekarza – przez Gamebreda.

W Anaheim zawodnicy przez trzydzieści minut – bo walka odbyła się na dystansie dziesięciu 3-minutowych rund na zasadach bokserskich – okładali się niemiłosiernie ciosami. Łącznie wyprowadzili prawie 1400 uderzeń!

Ostrych wymian było bez liku. Szczególnie Nate Diaz nie kalkulował, wyprowadzając masę – tj. aż 740 uderzeń. Obaj zawodnicy nie stronili od uderzeń na korpus.

Wydawało się, że to Masvidal trafiał mocniejszymi, czystszymi uderzeniami, choć i tak zdecydowana ich większość nie robiła na stocktońskim badboyu większego wrażenia. Diaz nadrabiał presją i aktywnością. Chwilami w falowych atakach dosłownie zasypywał Ulicznika kanonadą uderzeń. Obaj zawodnicy od czasu do czasu posuwali się do prowokacji mniejszych i większych.

Ostatecznie o wyniku pojedynku, w którym nie było ani jednego knockdownu, zadecydowali sędziowie punktowi. Orzekli oni o większościowym zwycięstwie Nate’a Diaza w stosunku 98-92, 97-93, 95-95.

Po walce zawodnicy udzielili krótkich wywiadów.

– Sądziłem, że wygrałem – powiedział Jorge. – Moje ciosy ważyły więcej. Możemy zrobić to raz jeszcze. Jest 1-1. Znajdziemy miejsce i zrobimy to ponownie.

– Z całą pewnością trafiałem bardziej znaczącymi uderzeniami. Mocniejsze ciosy, na stop procent to ja nimi trafiałem. Jeśli Nate chce to powtórzyć, możemy to zrobić.

Stocktończyk tymczasem ma na oku inne cele, innych zawodników.

– Teraz spuszczę łomot Jake’owi Paulowi i jestem gotowy na walkę z najwyżej sklasyfikowanym bokserem, jakiego uda się znaleźć – powiedział Nate. – Mój najważniejszy cel to status najlepszego zawodnika na świecie, więc chcę wrócić i zdobyć pas UFC. Leonie Edwardsie, Jake’u Paulu i ktokolwiek, ku*wa, inny, jesteście trupami.

Dla Nate’a Diaza była to druga bokserska walka od czasu opuszczenia szeregów UFC wiktorią nad Tonym Fergusonem. W tej pierwszej uległ jednogłośnie Jake’owi Paulowi.

Jorge Masvidal bojem z Natem Diazem zadebiutował w zawodowym boksie. UFC opuścił w 2023 roku po czterech kolejnych porażkach. Nadal jednak przebąkuje o tamże powrocie.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button