„Znam już datę i miejsce” – walka Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą nie odbędzie się we wrześniu?

Jan Błachowicz zdradził, że jego pojedynek z Gloverem Teixeirą nie odbędzie się 25 września, gdy planowana jest gala UFC 266.

Kilka dni temu gruchnęły doniesienia, wedle których mistrzowski rewanż na szczycie kategorii ciężkiej UFC pomiędzy zasiadającym na jej tronie Francisem Ngannou i Derrickiem Lewisem jest wstępnie szykowany na wrzesień – a zatem najprawdopodobniej na okoliczność gali UFC 266.
Zrodziło to kilka pytań na temat innego mistrzowskiego starcia – w wadze półciężkiej. Do występu na UFC 266 przymierzani bowiem byli rozdający karty w 205 funtach Jan Błachowicz i rozpędzony serią pięciu zwycięstw Glover Teixeira.
Czy zatem kameruńsko-amerykański duet wystąpi u boku tego polsko-brazylijskiego? Czy starcie Cieszyńskiego Księcia zostanie przesunięte, jeśli organizatorzy dopną na wrzesień rewanż Predatora z Czarną Bestią? A może Dana White i spółka we wrześniu zorganizują dwie numerowane gale?

Póki co odpowiedzi na te pytania nie znamy, ale… W opublikowanym przed dwoma dniami wywiadzie, jakiego udzielił Mike’owi Swickowi, Jan Błachowicz został zapytany właśnie o termin pojedynku z Gloverem Teixeirą…

– Masz teraz przed sobą ciężką walkę – powiedział Swick. – Czy walka z Teixeirą jest potwierdzona na 25 września?

– Nie – szybko odpowiedział Polak. – To nie ta data. Nadal czekam na datę. Na pewno nie będzie to 25 (września). Nie wiem, kiedy się odbędzie, ale myślę, że później.Polak zaznaczył, że póki co nie rozpoczął obozu przygotowawczego, bo jest na to zdecydowanie za wcześnie.

– Walka jest podpisana, ale czekamy tylko na datę – dodał. – Nic się nie zmienia. Glover jest moim kolejnym rywalem. Czekamy tylko na datę i lokalizację.
Tymczasem w wywiadzie, jakiego w piątek udzielił Jarosławowi Świątkowi z MyMMA.pl, Cieszyński Książę zdradził, że… datę i lokalizację walki z Brazylijczykiem już zna! Nie mógł jednak uchylić w tym temacie nawet rąbka tajemnicy, twierdząc jedynie, że jest zadowolony zarówno z terminu, jak i z lokalizacji.

– Wydaje mi się, że w przyszłym tygodniu będzie już wszystko wiadomo: co, gdzie i kiedy – powiedział polski mistrz. – Czekajcie, obserwujcie i widzimy się wkrótce.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Czy zatem starcie Błachowicza z Teixeirą trafi do rozpiski październikowej – najprawdopodobniej – gali UFC 267? O tym przekonamy się niebawem.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.