Polskie MMAUFC

Jan Błachowicz odpowiedział na wojownicze słowa Aleksandara Rakicia

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz skomentował śmiałe zapowiedzi wróżącego mu detronizację Aleksandara Rakicia.

Kilka dni temu sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu wagi półciężkiej UFC Aleksandar Rakić pokusił się o osobliwą tezę. Nieukrywający mistrzowskich planów austriacki Serb mianowicie, że dzierżący złoto 205 funtów Jan Błachowicz pod kątem stylu walki pasowałby mu nawet bardziej aniżeli Thiago Santos, którego ostatnio po bezbarwnej walce wypunktował.
– Pasowałby mi bardziej niż Thiago (Santos) – stwierdził w rozmowie z Jamesem Lynchem. – Jestem najszybszym gościem w dywizji, jeśli chodzi o reakcje i poruszania się. Jestem w tym sporcie od wielu, wielu lat.

– Zaczynałem kickboxing, gdy miałem 13 lat. Pierwszą walkę stoczyłem, mając 14. Walczyłem wtedy w 68 kilogramach. Zawsze więc mam w zanadrzu szybkość i mobilność. Zawsze są na miejscu.
– Oczywiście, że będzie to trudna walka, ciężka bitwa, ale poprawiam się każdego dnia. Trenuję i mam za sobą kawał sztabu trenerskiego. Pracujemy nad każdym szczegółem.

– Podczas ostatniego obozu przygotowawczego jakość naszej pracy była niesamowita. Nagrywaliśmy każdą rundę sesji sparingowych, a potem zbieraliśmy się wieczorem i oglądaliśmy sparingi. Trener zapasów czy trener stójki gdy tylko widzieli coś, co można było zrobić lepiej, od razu następnego dnia nad tym pracowaliśmy. Detale.

– W każdej walce widzicie lepszą wersję Aleksandara Rakicia. Więcej oktagonowego IQ, lepsza forma, większy spokój. Kolejny nokaut albo poddanie to tylko kwestia czasu. Ciężko nad tym pracuję i uważam, że moja walka z Janem byłaby naprawdę dobra.

O te właśnie wojownicze słowa Aleksandara Rakicia zapytał Cieszyńskiego Księcia w najnowszym wywiadzie Mike Swick.

– Adesanya też był bardzo szybkim gościem – powiedział Polak. – To na mnie nie działa. A nie uważam nawet, żeby Rakić był równie szybki jak Adesanya, więc… Nie dbam o to. Będę więc gotowy na niego, będę gotowy na Jiriego (Prochazkę).– Nie lubię opowiadać o tym, kto ma być następny. To robota dla UFC. Ja tylko podpisuję kontrakt i czekam na kolejnego przeciwnika. Nie lubię wybierać sobie rywali.

– Wskazałbym tylko jednego rywala. Wszyscy wiedzą, o kogo chodzi, ale on nie chce ze mną walczyć. Może w przyszłości. Zobaczymy.

– Kto będzie po Gloverze? Bez znaczenia. Pokonam ich wszystkich.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Jan Błachowicz uważa, że Aleksandar Rakić w eliminatorze do walki o tytuł mistrzowski powinien skrzyżować rękawice z mającym za sobą dwa spektakularne zwycięstwa w UFC Jirim Prochazką, choć ma też na oku rozpędzonego serią sześciu zwycięstw Magomeda Ankalaeva.
Polski mistrz w kolejnej obronie tytułu mistrzowskiego skrzyżuje rękawice z Gloverem Teixeirą. Nie wiadomo póki co, kiedy dojdzie do walki, ale wiele wskazuje na październikową galę UFC 267.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button