Doniesienia: Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira na UFC 267 w Abu Zabi

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy właśnie miejsce i datę drugiej obrony złota wagi półciężkiej Jana Błachowicza.

Pierwotnie starcie mistrza kategorii półciężkiej Jana Błachowicza w drugiej obronie złota z Gloverem Teixeirą miał odbyć się na początku września w ramach gali UFC 266.
Później pojawiły się natomiast doniesienia o przełożeniu tejże gali na 25 września. Wydawało się więc, że w tym właśnie nowym terminie odbędzie się polsko-brazylijski bój na szczycie 205 funtów.
W ostatnich tygodniach gruchnęły jednak informacje, wedle których właśnie na galę UFC 266 szykowane jest wstępnie rewanżowe starcie o złoto wagi ciężkiej pomiędzy Francisem Ngannou i Derrickiem Lewisem, podczas gdy kilka dni temu Cieszyński Książę zdradził, że jego pojedynek z Brazylijczykiem na pewno nie odbędzie się 25 wrześnie tylko później.

Na tym nie koniec, bo Błachowicz stwierdził też, że zna już datę i miejsce starcia z Teixeirą, choć nie może ich jeszcze ujawnić.

Dziś natomiast nieoficjalnie uczynił to brazylijski portal AGFight.com.br. Otóż, podczas transmisji z sobotniej gali UFC Fight Night na Canal Combate pojawiła się informacja, wedle której starcie Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą odbędzie się 30 października w Abu Zabi. Informacje te potwierdził też portal AGFight.com.br, powołując się na swoje źródła.Czy może oznaczać to, że gala odbędzie się w europejskich godzinach? Wykluczyć tego nie sposób, ale ostatnie numerowane gale w Abu Zabi były jednak dostosowane do amerykańskich fanów. Wiele zależeć może od rozpiski – warto przypomnieć, że zeszłoroczna gala UFC 254 z Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje rozpoczęła się o godzinie 16:30 czasu polskiego.

Poniżej wstępna analiza walki, przewidywane kursy bukmacherskie oraz wstępny typ z poprzedniej jej zapowiedzi, jeszcze na UFC 266.
Brazylijczyk to zawodnik niezwykle charakterny, twardy i dysponujący solidną kondycją. Od dłuższego już czasu wyróżnia się przede wszystkim w obszarze zapaśniczo-parterowym. Będzie to zatem prawdopodobnie pojedynek, w którym to Cieszyński Książę walczył będzie o to, aby utrzymać go na nogach. Mając na uwadze jego mocno poprawioną defensywę zapaśniczą, wróżyć można mu w tym obszarze sukcesy. W stójce Teixeira potrafi oczywiście uderzyć bardzo mocno, ale szybkościowo od lat zdecydowanie nie zachwyca. Jest jednak jak taran, który przebija się przez wszystkie przeszkody, szukając klinczu, obaleń.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jan Błachowicz – 1.45
Glover Teixeira – 2.65

Wstępny typ:

Jan Błachowicz

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply