Francis Ngannou w rozpisce UFC 266 obok Jana Błachowicza?

Wedle nieoficjalnych doniesień, rewanż Francisa Ngannou z Derrickiem Lewisem może odbyć się podczas wrześniowej gali UFC 266.

Gala UFC 266 jest póki co spowita jest mgłą tajemnicy. Nie wiadomo nawet oficjalnie, gdzie się odbędzie, ani kiedy się odbędzie, choć akurat w tej drugiej kwestii w mediach regularnie przewija się od kilku tygodni 25 września.
Natomiast wiadomo, że właśnie przy okazji gali UFC 266 do drugiej obrony pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej stanąć ma Jan Błachowicz. Rywalem polskiego zawodnika będzie Glover Teixeira.
Na tym nie koniec, bo sternik UFC Dana White zdradził też niedawno, że do rozpiski najprawdopodobniej dodany zostanie jeszcze jeden mistrzowski pojedynek – tym razem w kategorii piórkowej pomiędzy Alexandrem Volkanovskim i Brianem Ortegą. W tym jednak przypadku oficjalnego potwierdzenia ze strony kanałów w mediach społecznościowych amerykańskiego giganta brak.

Okazuje się tymczasem, że do gali UFC 266 może zostać dokooptowany jeszcze jeden mistrzowski bój. Największy – dosłownie i w przenośni. Jak bowiem właśnie doniósł dziennikarz Ariel Helwani, organizatorzy przymierzają się do zestawienia rewanżu pomiędzy mistrzem wagi ciężkiej Francisa Ngannou i Derrickiem Lewisem, celując właśnie w termin wrześniowy.– UFC miało nadzieję na zrobienie walki Francis Ngannou vs. Derrick Lewis 2 na 7 sierpnia (UFC 265), ale na ten moment wedle moich źródeł wydaje się to mało prawdopodobne – napisał na Twitterze Kanadyjczyk. – Problemy z terminami. Nic nie jest jeszcze sfinalizowane, ale powiedziano mi, że w tej chwili nowym celem jest wrzesień.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Jeśli zatem wrzesień, to z całą pewnością gala numerowana, a zatem UFC 266 – o ile oczywiście Dana White i spółka nie zdecydują się na zorganizowanie dwóch numerowanych gal jednego miesiąca. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce w marcu tego roku przy okazji gal UFC 259 oraz UFC 260, zresztą właśnie z udziałem Jana Błachowicza, który wojował wówczas z Israelem Adesanyą, oraz Francisa Ngannou, który stanął do rewanżu ze Stipe Miociciem.
Czy natomiast potencjalne przeniesienie rewanżu kameruńskiego Predatora z Czarną Bestią na wrześniową galę UFC 266 może doprowadzić do przesunięcia starcia polskiego mistrza z Gloverem Teixeirą na inny termin? Bóg jeden raczy wiedzieć! Nie sposób takiej sytuacji wykluczyć. Natomiast pewnikiem wydaje się, że jeśli Błachowicz i Ngannou wystąpią na tej samej gali, to zwieńczy ją walka Kameruńczyka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply