UFC

„To było jakieś szaleństwo” – Dana White wyjaśnia zamieszanie z doniesieniami o wadze Joanny Jędrzejczyk

Głównodowodzący UFC Dana White skomentował ostatnie szalone – pod względem doniesień o problemach wagowych Joanny Jędrzejczyk – dni poprzedzające galę w Tampie.

Wokół niewzbudzającej na świecie jakiegoś gargantuicznego zainteresowania gali UFC on ESPN+ 19, która odbędzie się dzisiaj w Tampie, w ostatnich dniach pojawiło się sporo medialnego zgiełku – a wszystko z uwago na doniesienia o problemach z wagą, jakich miała doświadczać Joanna Jędrzejczyk.

Zobacz także: Adesanya wskazuje zawodnika wagi średniej, który robi na nim największe wrażenie

W środę pojawiły się doniesienia autorstwa Combate.com i ESPN.com, wedle których polska zawodniczka już tydzień wcześniej poprosiła o podwyższenie limitu wagowego na walkę z Michelle Waterson do 120 funtów właśnie z powodu problemów ze ścinaniem wagi. Amerykanka potwierdziła, że toczą się w temacie rozmowy, a i Jędrzejczyk przyznała, że „coś było na rzeczy”, jednocześnie jednak apelując o spokój i cierpliwość.

Ostatecznie do żadnych dramatów nie doszło. Polka wniosła na wagę 115.5 funta, a Amerykanka – 115 funtów.

Głos w temacie całego zamieszania z wagą byłej polskiej mistrzyni zabrał natomiast dziś sternik UFC Dana White.

To było jakieś szaleństwo, co się tam wyrabiało.

– powiedział w rozmowie z TMZ.com.

Tak naprawdę były to gierki mentalne pomiędzy dwoma weterankami, które staną do bardzo ważnej dla ich karier walki wieczoru, aby wyłonić kolejną pretendentkę do pasa mistrzowskiego.

Tak właśnie było, a wszyscy ci frajerzy dali się nabrać, bo wydaje im się, że słyszą coś za kulisami. Nie było w tym żadnej prawdy.

To, co działo się za kulisami, określam mianem 'gier mentalnych’. Problem z tymi wszystkimi doniesieniami i całą resztą jest taki, że nigdy przenigdy nie było żadnego problemu z wagą Joanny. Nie było w ogóle sytuacji, w której Joanna miałaby nie zrobić wagi. To nigdy nie stanowiło problemu.

Do technicznej analizy walki Jędrzejczyk z Waterson zapraszamy tutaj.

*****

Typowanie UFC Tampa: Jędrzejczyk vs. Waterson

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button