UFC

„To byłby idealny plan” – czy Jan Błachowicz zdąży? Glover Teixeira zdradził, kiedy zakończy karierę!

Zaprawiony w bojach mistrz wagi półciężkiej UFC Glover Teixeira opowiedział o swoich planach emerytalnych, zdradzając, kiedy zamierza stoczyć ostatni pojedynek w karierze.
Gdy w październiku zeszłego roku po prawie dekadzie wojowania pod sztandarem UFC sięgnął po tytuł mistrzowski wagi półciężkiej, detronizując w Abu Zabi Jana Błachowicza, nie brakowało głosów sugerujących, że to idealny moment na zakończenie przezeń kariery.

Glover Teixeira – bo o nim oczywiście mowa – rękawic na kołku jednak nie zawiesił. Otworzyły się przed nim nowe możliwości – medialne, promocyjne, biznesowe. O to, aby utrzymać status mistrzowski Brazylijczyk powalczy 11 czerwca z Jirim Prochazką w starciu wieńczącym singapurską galę UFC 275.
Nie znaczy to jednak, że emerytalne myśli nie kołaczą się w jego głowie. Wręcz przeciwnie! Glover Teixeira ma już konkretne plany dotyczące odejścia w stronę zachodzącego słońca. Podzielił się nimi w najnowszej rozmowie z portalem Combate.com.

– Idealny plan dla mnie to wygranie najbliższej walki, na której, nawiasem mówiąc, jestem całkowicie skupiony, i stoczenie ostatniej w listopadzie w Nowym Jorku – powiedział Glover. – To blisko miasta, w którym mieszkałem przez dwadzieścia lat, blisko mojego klubu.

– To byłaby moja pożegnalna walka. Myślę o tym już teraz. W listopadzie stukną mi 43 lata. Bez względu na to, czy nadal pozostanę najlepszy na świecie, czy też nie, chcę zakończyć karierę w tym roku. Prawdopodobnie to ostatni rok mojej kariery. Nie chcę podejmować decyzji po walce, ale chodzi mi to po głowie już jakiś czas.– Nie chcę przejść na emeryturę jak (Henry) Cejudo, który cały czas chce walczyć. Gdy przejdę na emeryturę, chcę czuć ten komfort i spokój. Taki byłby idealny plan. Idealnie byłoby przejść na emeryturę w tym roku z pasem na biodrach, ale żeby tak się stało, czeka mnie jeszcze dużo pracy.

– Musimy zobaczyć, czy Nowy Jork wchodzi w grę i nadal muszę wcześniej pokonać cholernie twardego gościa. Ale tak to widzę.

Gotowość Brazylijczyka do walki w Nowym Jorku w ramach listopadowej gali nie stanowi większego zaskoczenia, bo kilka dni temu zapowiedział on, że chętnie zmierzy się w Madison Square Garden w rewanżu z Janem Błachowiczem, jeśli za kilka tygodni pokona Jiriego Prochazkę.
Poza Polakiem – wyraźnie preferowanym przez brazylijskiego mistrza – w mistrzowskiej rozgrywce liczą się też dwaj inni zawodnicy, Anthony Smith, który zresztą mocno skrytykował roszczeniową w jego ocenie postawę Cieszyńskiego Księcia, oraz rozpędzony serią ośmiu zwycięstw Magomed Ankalaev. Do starcia Amerykanina z Dagestańczykiem dojdzie 30 lipca podczas gali UFC 277.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Chyba tylko dwie osoby na świecie są zainteresowane ponowną walką Jana z Gloverem. Sam Brazylijczyk, który przekonany jest o tym że gładko rozprawi się z Polakiem i Jan który chce zmazać ujmę na honorze , mając w tyle głowy, że w rewanżach zawsze zwycięża.

    Zdecydowanie mnie to potencjalne starcie nie grzeje i mam wrażenie, że matchmakerów UFC również.

Dodaj komentarz

Sprawdź też
Close
Back to top button