UFC

„Świetna walka!” – Glover Teixeira chwali Jana Błachowicza, gotowy na rewanż w listopadzie w Madison Square Garden!

Rozdający karty w 205 funtach Glover Teixeira podsumował zwycięstwo Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem, potwierdzając pełną gotowość na rewanż z Polakiem.
W drodze do sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas, którą zwieńczyło starcie Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem – uznawane gremialnie za eliminator do walki o złoto – mistrz kategorii półciężkiej Glover Teixeira nie ukrywał, komu kibicuje.

– Jazda, Janie Błachowiczu – napisał kilka godzin przed galą Brazylijczyk. – Wygraj dzisiaj… Ja wygram 11 czerwca… I potem to powtórzymy.
W Las Vegas dobrze dysponowany Polak swoje zadanie wykonał, pokonując Serba. W trzeciej rundzie Rakieta doznał ciężkiej kontuzji kolana, nie będąc w stanie kontynuować walki. Wcześniej zainkasował natomiast mnóstwo niskich kopnięć, które mogły przyczynić się do urazu.

W niedzielne popołudnie głos na temat pojedynku ponownie zabrał Glover Teixeira.

– Gratulacja dla Jana za wczoraj – powiedział na Instagram Stories. – Świetna walka. Walczył mądrze.

– Teraz muszę obronić mój pas. Mam oczywiście przed sobą bardzo trudnego rywala, ale zwycięstwo będzie rzecz jasna moje. Obronię pas.

– Być może zmierzymy się z Janem w listopadzie w Madison Square Garden.Jan Błachowicz liczy teraz oczywiście na powrót do gry o tron, nie ukrywając, że trzyma kciuki za Brazylijczykiem – marzy mu się bowiem rewanż.

Zanim nabierze on jednak realnych kształtów, Glover Teixeira musi 11 czerwca pokonać w walce wieczoru singapurskiej gali UFC 275 Jiriego Prochazkę. Nawet jednak wtedy nie można mieć gwarancji, że dojdzie do polsko-brazylijskiego rewanżu. Rzecz bowiem w tym, że nie wiadomo, czy Dana White i matchmakerzy UFC będą szybkim powrotem do takiego zestawienia zainteresowani.
Ponadto 30 lipca podczas gali UFC 277 w Nowym Jorku dojdzie do ważnego pojedynku w czołówce 205 funtów, którego zwycięzca – Magomed Ankalaev lub Anthony Smith – może pokrzyżować szyki Cieszyńskiemu Księciu, szczególnie jeśli wygra efektownie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

 1. W sytuacji gdy Teixeira obroni pas nie sądzę, że dojdzie do rewanżu. Bardziej wierzę w walkę Prochazka vs Błachowicz o ile Czech odbierze złoto. Ankalaev zasługuje na pojedynek o pas a zakładam, że Smitha pokona. Dodatkowo faworyzuję na ten moment Brazylijczyka w walce z Jirim.

 2. Też zakładam, że korzystniej byłoby gdyby zwyciężył Czech. Wątpię by UFC chciało szybko zestawić rewanż.
  Ankalaev faworytem, jednak nie liczyłbym na efektowne zwycięstwo znając jego podejście do ryzyka w walkach i często niską aktywność.

 3. Wg mnie najbardziej prawodpoodbne dwa scenariusze i… oba dająpojedynek Błachowicz Prochazka.

  W przypadku wygranej Czecha: Prochazka vs Jan o złoto,
  W przypadku wygranej Glovera: Glover vs Ankalajew (jeśli pokona Smitha) i Jan vs Jiri

  1. Też jestem tego samego zdania, niemniej jednak:
   W przypadku wygranej Czecha: Prochazka vs Jan na Narodowym (być może Dana wróci wtedy do tego pomysłu)
   W przypadku wygranej Glovera: Prochazka vs Jan wszędzie indziej

Dodaj komentarz

Back to top button