Bare Knuckle FC

Thiago Alves rozbity ale zwycięski w debiucie na gołe pięści, Hector Lombard zdemolował Kendalla Grove’a (VIDEO)

W Daytona Beach na Florydzie odbyła się 12. edycja gali BKFC, w ramach której do ringu weszli między innymi Thiago Alves i Hector Lombard.

W walce wieczoru gali Bare Knuckle Fighting Championship Thiago Alves – zaprawiony w bojach weteran MMA, który lata temu walczył nawet o złoto wagi półśredniej UFC z Georgesem Saint-Pierrem – w swoim debiucie w formule walk na gołe pięści stanął w szranki z zastępującym Phila Baroniego Julianem Lanem – mającym za sobą już spore doświadczenie w tej dyscyplinie 33-latkiem, który lata temu zasłynął ze spiżowego Just let me bang, bro w The Ultimate Fighter.

Lane zaczął walkę nieco lepiej, ale z czasem Alves również zaczął notować sukcesy. Pojedynek stał na dobrym poziomie, a obaj zawodnicy nie szczędzili sobie ciosów, kończąc zawody z mocno porozbijanymi twarzami i pięściami. Sędziowie punktowi wskazali niejednogłośnie na Brazylijczyka w stosunku 2 x 48-47, 47-48.


https://twitter.com/ImShannonTho/status/1304626908768935936?s=20

– To było cholernie mocne powitanie – powiedział po zakończeniu pojedynku niespełna 37-letni Alves. – Zajęło mi trochę czasu, zanim złapałem dystans, bo to inny rodzaj walki. Czapki z głów przed Julianem, to kawał wojownika.
– Biłem się z gościem, który miał już na swoim koncie siedem walk na gołe pięści. W pewien sposób wszedłem w jego świat i myślę, że dałem sobie radę całkiem nieźle, ale będę się rozwijał. Chcę przywieźć do domu pas. Taki jest mój cel.

Drugą walkę pod sztandarem stoczył były dominator wagi średniej Bellatora Hector Lombard. Doświadczony Kubańczyk już w pierwszej rundzie zdemolował znanego chociażby z epizodu w KSW Kendalla Grove’a.

Dwoma najefektowniejszymi nokautami popisali się natomiast Kenmon Evans i Lorenzo Hunt. Ten pierwszy soczystą kombinacją lewego i prawego ubił Roberta Washingtona, podczas gdy ten drugi podobny los – tyle że potężnym prawym sierpem – zafundował Erickowi Lozano.Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button